Hutnik nominowany w Nagrodach Sport Biznes Polska 2023!

26 marca odbędzie się gala wręczenia Nagród Sport Biznes Polska 2023. Wyróżnione zostaną marki, podmioty i inicjatywy branżowe, które szczególnie wyróżniały się na rynku sportowo-biznesowym w ostatnich miesiącach. Bardzo miło nam poinformować, że wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele Hutnika! Zostaliśmy nominowani obok tak wielkich firm jak Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław czy Fundacja Legii.

Sponsor Sportu 2023 roku

W kategorii Sponsor Sportu 2023 roku nominowany został właściciel Hutnika, stalowy potentat Cognor S.A.. Podstawowym przedmiotem działalności firmy jest produkcja stali surowej i hutniczych wyrobów finalnych, które wytwarzane są ze złomu stalowego w znacznej części pozyskiwanego we własnym zakresie. Cognor jest wiodącym producentem stali jakościowych oraz jedynym w Polsce producentem stali nierdzewnej, blach pancernych (w tym dla kołowych transporterów opancerzonych Rosomak) oraz żaroodpornych. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna działająca w Polsce firma z sektora hutniczego, która ma polski kapitał i siedzibę w Polsce. Cognor jest związany z Hutnikiem już od wielu lat, pełne przejęcie nastąpiło natomiast w lutym 2023 r.. Od tamtego czasu właścicielem Klubu jest prezes firmy, Przemysław Sztuczkowski.

Wyjątkowy mecz

21 marca 1950 r. to najważniejsza data w historii naszego klubu, na ten dzień datuje się bowiem jego założenie. W 2023 r. urodziny świętowaliśmy Wyjątkowym Meczem. Zawodnicy Hutnika zmierzyli się w nim z osobami z Zespołem Downa będących podopiecznymi Stowarzyszenia Tęcza i PSONI w Zawoi. 

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on bowiem na 21. dzień 3. miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też osoby z Zespołem Downa nazywane są często "wyjątkowymi". 

- Właśnie dlatego nazwa naszego meczu nie mogła być inna, był to "Wyjątkowy mecz” - mówił przed meczem Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków - Z jednej strony świętowaliśmy urodziny naszego klubu, a z drugiej udało nam się zrobić coś pozytywnego. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat Zespołu Downa i solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami. - dodał.

Jedną z coraz popularniejszych akcji w tym dniu jest akcja „Załóżmy różne skarpetki”. Na Suchych Stawach również o tym nie zapomniano i zawodnicy oraz trójka sędziowska na swoich nogach mieli różne getry. Wyjątkowy Mecz był szeroko komentowany w ogólnopolskich mediach.

Finał gali zaplanowano na 26 marca.

Wstecz