Wyjątkowo dużo bramek w "Wyjątkowym meczu"

We wtorek po godzinie 16 na murawie Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków rozegrany został „Wyjątkowy mecz”. Zmierzyły się w nim drużyny piłkarskie złożone z występujących na codzień w eWinner 2.Lidze zawodników Hutnika oraz osób z Zespołem Downa będących podopiecznymi Stowarzyszenia Tęcza i PSONI w Zawoi.

Data wydarzenie nie była przypadkowa. 21 marca 1950 roku założony został Klub Sportowy Hutnik Kraków i tym samym przedstawiciele klubu „Wyjątkowym meczem” świętowali 73. urodziny. Władze klubu na swoich gości wybrały podopiecznych Stowarzyszenia Tęcza i PSONI w Zawoi, bowiem 21. marca jest jednocześnie Światowym Dniem Zespołu Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on bowiem na 21. dzień 3. miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też osoby z Zespołem Downa nazywane są często "wyjątkowymi". 

- Właśnie dlatego nazwa naszego meczu nie mogła być inna, był to "Wyjątkowy mecz” - wyjaśnia Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków - Z jednej strony świętowaliśmy urodziny naszego klubu, a z drugiej udało nam się zrobić coś pozytywnego. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat Zespołu Downa i solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami. - dodaje

Jedną z coraz popularniejszych akcji w tym dniu jest akcja „Załóżmy różne skarpetki”. Na Suchych Stawach również o tym nie zapomniano i zawodnicy oraz trójka sędziowska na swoich nogach mieli różne getry. Tradycyjnie jak przy tego typu wydarzeniach od samego wyniku meczu ważniejsza była dobra zabawa. Każde efektowne zagranie nagradzane było oklaskami i głośnymi okrzykami zebranych na stadionie. Bramek nie brakowało, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:6.

Po emocjach na murawie przedstawiciele obu drużyn wzięli udział w konferencji prasowej, a po niej prezes Artur Trębacz wspólnie z Jankiem Zawartką poczęstowali gości tortem z klubowym herbem. Na zakończenie wszyscy zebrani pożegnali się słowami „Do zobaczenia za rok!”.

Wstecz