Piłka ręczna

Piłka ręczna

Dane kontaktowe:

hutnikhandball@poczta.fm

Mariusz Mastalerz - Koordynator sekcji – tel. 501 422 211

Paweł Indyka - Koordynator sekcji - tel. 530 660 075

Aktualności: Hutnik Kraków Handball | Facebook

Sztab szkoleniowy:

Dariusz Sobczyk - trener Seniorów

Leszek Kępa - trener Seniorów

Kamil Adaś - trener Młodzieży

Antonii Sobczyk - trener Młodzieży

Seniorzy

W 2017 rozpoczęliśmy projekt mający na celu reaktywację sekcji piłki ręcznej w Hutniku Kraków. Na początku byliśmy po prostu grupą byłych zawodników, wychowanków nowohuckich szkół, którzy dzieciństwo spędzili na hali przy ul. Ptaszyckiego oglądając występy Hutnika na parkietach ekstraklasy. Zapragnęliśmy aby piłka ręczne powróciła do Nowej Huty, z którą była związana od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Historia piłki ręcznej w Hutniku, do której chcielibyśmy za jakiś czas nawiązać, jest niezwykle bogata. Największe sukcesy krakowscy szczypiorniści osiągali na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zdobywając 3-krotnie tytuł Mistrza Polski (lata 1979, 1980 oraz 1981) dokładając do tego, również 3 krotnie, Puchar Polski w latach 1978, 1983 oraz 1986. Przez lata, przez szkółkę Hutnika przewinęło się wielu wybitnych reprezentantów Polski m.in. Alfred Kałuziński, Jerzy Garpiel, Zbigniew Gawlik, Marek Gonciarczyk, Jan Gmyrek, Marek Ciałowicz, Marek Wiłkowski, Jan Kozioł, Jacek Pyś, Jacek Kośmider, Robert Nowakowski, Rafał Bernacki czy też Sławomir Szmal. Nie chcieliśmy aby powyższy dorobek tak utytułowanego klubu poszedł na marne, dlatego podjęliśmy decyzję o wznowieniu działalności sekcji w 2017 roku. 

Od tego czasu, przeszliśmy całkiem sporą metamorfozę. Z klubu składającego się głównie z byłych wychowanków Hutnika, staliśmy się klubem coraz bardziej rozpoznawalnym wśród młodzieży co skutkuję corocznym napływem, młodych, zdolnych zawodników nie tylko z Krakowa ale całej małopolski. Od czasu wspomnianej reaktywacji, udało nam się już pokazać na małopolskiej mapie szczypiorniaka biorąc udział w następujących rozgrywkach: 

  • Małopolska Liga Seniorów – 2018 – I Miejsce;
  • Puchar Ligi Seniorów – 2019 – I Miejsce;
  • Puchar Ligi Seniorów – 2020 – II Miejsce;
  • 3 Liga Piłki Ręcznej (grupa Małopolsko – Śląska) – II miejsce.

Obecnie występujemy na parkietach 2 ligi grupy IV, gdzie zdobywamy cenne doświadczenie i budujemy drużynę mającą na celu ciągły rozwój i stopniowe pięcie się w górę w hierarchii Polskiego szczypiorniaka.

Mastersi

Ponieważ piłka ręczna to znakomita zabawa nie tylko dla młodych sportowców, to oprócz rozgrywek II ligi, Hutnik dysponuje również drużyną Masters.

Tworzą ją zawodnicy w kategorii wiekowej 35+, którzy w znakomitej wiekszośći wywodzą się z istniejących kiedyś młodzieżowych sekcji Hutnika. Drużyna Masters z powodzeniem rywalizuje w turniejach rozgrywanych w różnych zakątkach Polski, z oficjalnymi Mistrzostwami Polski w Kaliszu na czele.

Przez kilka lat działalności drużyny, szczypiorniści Hutnika wielokrotnie stawali na wszystkich stopniach podium rozmaitych rozgrywek, świetnie się przy tym bawiąc i przypominając wszystkim, że piłka ręczna w Hutniku żyje i ma się coraz lepiej.

 

Hutnik Handball Kids

Ponieważ piłka ręczna to znakomity sposób na spędzanie wolnego czas, ruszyliśmy z inicjatywą Hutnik Kraków Kids.

Chcemy zaszczepić miłość do szczypiorniaka również wśród najmłodszych dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas IV - VI na treningi odbywające się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej 105 na osiedlu Słonecznym 12.

Treningi odbywają się w:

  • poniedziałki - 16:00
  • czwartki - 16:30.