Zwyciężyć na "Suchych Stawach"!

Nasz ostatni domowy mecz to była czysta przyjemność. Wysoko wygraliśmy z Polonią Bytom, dla której była to jedyna porażka od listopada. Choć nasz kolejny rywal nie prezentuje tak wysokiej formy, nie można myśleć, że spotkanie jest od razu wygrane. Trzy punkty pomogą nam umocnić pozycję w strefie barażowej. To niezwykle ważne, patrząc na to, jaki ścisk panuje w ligowej tabeli - między trzecim a dziesiątym miejscem jest zaledwie siedem punktów różnicy.

Lech posiada drużynę rezerw już bardzo długo, bo od 1953 r. Druga drużyna „Kolejorza” może pochwalić się niemałym sukcesem. Mowa o półfinale Pucharu Polski w 1968 r., kiedy to uległa ostatecznemu triumfatorowi, Górnikowi Zabrze. Na trzecim poziomie rozgrywkowym występuje nieprzerwanie od 2019 r., najwyżej plasując się na 7. miejscu w tabeli. Akademia Lecha jest jedną z najlepszych w kraju, przez rezerwy przewinęło się zatem wielu znakomitych zawodników, n.p. Michał Skóraś, Filip Marchwiński, Jakub Moder, czy aktualny lider klasyfikacji strzelców 2.Ligi, Hubert Sobol.

Hutnik znajduje się obecnie na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Lech II Poznań jest 13. z 39 oczkami na koncie. Przypominamy o tym, że sponsorem tego spotkania została firma Art-EXPO, a dodatkowo, dzięki jej uprzejmości czekać będzie kilka ciekawych upominków.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Karol Iwanowicz z Lublina, a na liniach pomagać mu będą Radosław Wąsik i Paweł Bałut. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Mateusz Mastaj.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

32. kolejka 2.Ligi:

Hutnik Kraków - Lech II Poznań

11.05.2024 (sobota) godzina 16:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Karol Iwanowicz (sędzia główny), Radosław Wąsik, Paweł Bałut (sędziowie asystenci) i Mateusz Mastaj (sędzia techniczny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstecz