Kalendarium "Świętego"

Już w niedzielę czeka nas wielkie piłkarskie ŚWIĘ7O na "Suchych Stawach". Pożegnamy naszą legendę, wieloletniego kapitana, najlepszego strzelca i rekordzistę pod względem liczby występów. Z tej okazji prezentujemy małe kalendarium najważniejszych momentów Krzysztofa Świątka w Hutniku.

11 maja 2005 – debiut Krzyśka w pierwszej drużynie „HKS-u”. Pojawił się na murawie w 86. minucie spotkania okręgowego Pucharu Polski z Proszowianką Proszowice.

14 stycznia 2012 – pierwsze tak duże wzmocnienie naszego klubu po 2010 roku. Powrót „Świętego” do Hutnika po epizodach w Podbeskidziu, Puszczy i Szreniawie, a zarazem początek długiej przygody, która potrwa ponad dwanaście lat (łącznie oczywiście o wiele więcej).

7 października 2017 – Świątek z dubletem w spotkaniu z Clepardią Kraków. Są to dla niego gole numer 100 i 101 w barwach Hutnika.

29 października 2017 – IV liga, nasz kapitan strzela aż sześć bramek w starciu z Sosnowianką Stanisław Dolny i przesuwa się na pierwsze miejsce w historycznej klasyfikacji strzelców Hutnika . Po tym meczu ma na swoim koncie 107 goli (o dwa więcej od dotychczasowego lidera, Edwarda Gajewskiego). W kolejnych latach Świątek jeszcze znacząco poprawi swój wynik.

KŚwiątek2

7 marca 2020 – pewne zwycięstwo „Hutników” nad Podlasiem Biała Podlaska. Jak się później okazuje, z powodu pandemii jest to ostatni mecz naszego zespołu w tym sezonie ligowym. Kończymy sezon na 1. miejscu i awansujemy do 2.Ligi.

5 października 2021 – Świątek zostaje włączony do sztabu trenerskiego Hutnika Kraków, jako asystent Krzysztofa Lipeckiego.

18 marca 2024 – mecz z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego w 2. lidze i 464. oficjalny występ Krzysztofa Świątka w koszulce Hutnika. „Święty” staje się tym samym rekordzistą pod względem liczby rozegranych spotkań w barwach naszego klubu, wyprzedzając tym samym Leszka Walankiewicza.

25 maja 2024 – ostatnia oficjalna gra w biało-błękitno-niebieskich barwach. Mecz ostatniej kolejki sezonu 2023/2024 przeciwko Olimpii Grudziądz był 472 występem 37-latka.

7 lipca 2024 – pożegnalny mecz Krzysztofa Świątka w Hutniku. Prawdziwe piłkarskie ŚWIĘ7O. Ale to dopiero przed nami. Zapraszamy w niedzielę na Suche Stawy!

Wstecz