Dorian Frątczak: stać nas na wiele!

Dorian Frątczak ma za sobą bardzo udany czas, jego dyspozycja jest stabilna, a dodatkowo w kilku meczach błysnął też kluczowymi interwencjami i to co pokazuje na boisku bardzo podoba się kibicom. Świetna forma nie przeszła bez echa, ponieważ goalkeeper został jednym z piłkarzy nominowanych do nagrody zawodnika miesiąca z Halą Centralną. A jak ocenia aktualną formę drużyny? Sprawdzicie poniżej.

***

Dorian, jakie były twoje pierwsze wrażenia po tym ostatnim meczu z Olimpią?

Zdecydowanie był to ciężki mecz, mieliśmy swoje sytuacje, ale szanujemy ten punkt.

Jak oceniasz aktualną formę drużyny? Bo z boku widać, że zwyżkuje.

Z całą pewnością nasza forma idzie w dobrą stronę, z meczu na mecz widać poprawę w naszej grze. Będzie tylko lepiej.

Czyli celujemy wysoko?

Cel to awans i to się nie zmienia. Dążymy do osiągnięcia jak najlepszego wyniku na koniec sezonu i patrzymy na miejsca dające bezpośredni awans. W grupie panuje dobra energia i wierzymy w swoje możliwości.

Uważasz, że Fortuna 1. Liga to spory przeskok umiejętności?

2. Liga jest bardzo wyrównana, niespodziewana i absolutnie każdy może wygrać z każdym. Hutnik jest dużą marką zarówno w Krakowie, jak i w Polsce, zasługuje na to żeby być w I lidze. Wierzymy, że drużyna jest w stanie grać na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Stać nas na wiele.

Niektórzy wskazują na fajny balans doświadczenia z młodością w naszej drużynie. Mógłbyś powiedzieć na koniec jak ty to widzisz?

Doświadczeni zawodnicy współpracują z młodymi i na odwrót. Młodzi gracze dają z siebie wszystko, starsi pomagają swoim ograniem, doświadczeniem i wszystko jest dobrze zbalansowane i tak jak mówisz fajnie to wygląda.

Wstecz