Zwycięstwo na inaugurację!

Pierwsi groźnie i od razu skutecznie zaatakowali zawodnicy Dumy Nowej Huty. W 13. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Dominika Zawadzkiego przedłużył Wróbel, a piłkę do bramki wpakował Dawid Kubowicz. Piękne trafienie w wykonaniu naszych zawodników. Hutnik w dalszym ciągu atakował czego potwierdzeniem była sytuacja z 22. minuty kiedy Zawadzki dośrodkował wprost na głowę Lelka, ale jego uderzenie pewnie obronił bramkarz Skry.

Podopieczni trenera Bobli kontrolowali przebieg spotkania. Bezradni goście nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego.  W 40. minucie zawodnik gości Dawid Wojtyra został ukarany czerwoną kartką. Wojtyra nierozważnie walczył o piłkę i kopnął w głowę Jakuba Marcinkowskiego.

Po pierwszej połowie wszyscy kibice mogli być zadowoleni. Hutnik prowadził 1:0, grał z przewagą jednego zawodnika oraz dominował swoich rywali. Jednak zawodnicy z Nowej Huty postanowili poprawić humor swoim kibicom. W 49. minucie Marcin Budziński zagrał kapitalne prostopadłe podanie do Denissa Rakelsa, który z zimną krwią w sytuacji sam na sam powyższył prowadzenie HKS-u.

Kiedy wszyscy na stadionie byli pewni, że tego dnia na Suchych Stawach większych emocji już nie będzie z boiska wyleciał Dawid Kubowicz, który po otrzymaniu drugiej żółtej kartki musiał przedwcześnie zakończyć spotkanie.

Zanim Skra mogła nabrać wiatru w żagle to w 77. minucie Paweł Kucharczyk obejrzał czerwoną kartkę, posfaulowaniu wychodzącego na czystą pozycję Denissa Rakelsa. Do uderzenia piłki z rzutu wolnego podszedł Marcin Budziński. Jednak popularny ,,Budzik" strzelił ponad bramką.

Piłkarze Dumy Nowej przypieczętowali zwycięstwo w 84. minucie kiedy po zagraniu Denissa Rakelsa Patryk Kieliś mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0.

Hutnik bardzo dobrze wszedł w nowy sezon pewnie pokonując drużynę Skry Częstochowa. Wierzymy, że nasi zawodnicy potwierdzą dobrą dyspozycję w najbliższym wyjazdowym starciu z Radunią Stężyca, które odbędzie się 30.07.2023 o godzinie 17:00.

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Kubowicz 13,Rakels 49,Kieliś 85.

Hutnik: Kaczorowski - Kieliś, Kubowicz, Wenger, Marcinkowski (89 Jania) - Lelek (82 Głogowski), Drąg, Budziński (90+2 Szablowski), Zawadzki, Rakels (89 Świątek) - Wróbel.

Skra: Szymkowiak - Nawrocki (46 O. Kucharczyk), Bartoszek, Mesjasz - Magdziarz (46 Wojciechowski), Olejnik (61 Ciućka), Kubik (61 Kitliński), Nocoń, Łabajko (46 Sajdak), Winciersz - Wojtyra.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Żółte kartki: Kubowicz, Marcinkowski - Kubik, Wojtyra, Mesjasz, Nocoń

Czerwone kartki: Kubowicz (73), Wojtyra (40), Bartosiak (77)