Znowu remis

Po dwóch niezbyt udanych meczach kibice Hutnika mieli nadzieje na przełamanie. Obie ekipy przystąpiły do 5. kolejki z takim samym dorobkiem punktowym.

Po gospodarzach widać było zdecydowanie i determinacje od pierwszych minut. Wysoka gra przyniosła efekty już w 6 minucie. Pressing Marcina Budzińskiego przyniósł pierwszą groźną sytuacje w postaci groźnego strzału Denissa Rakelsa.

Szybko zareagowali goście. Odpowiedzią był groźny strzał Krystiana Misia. Pierwszy kwadrans był bardzo zacięty, obie drużyny nie odpuszczały na milimetr.

Kolejna sytuacja gości. W 20 minucie Mateusz Majewski strzelał z dystansu.

W końcu szansa gospodarzy. Rajd Filipa Jani zakończył się upadkiem w polu karnym, jednak sędzia stanowczo przyznał piłkę dla Pogoni Siedlce. Obie drużyny dopadł lekki kryzys i w 30 minucie sędzia zarządził przerwę na wodę.

Od 30 minuty wyraźnie zarysowała się przewaga Hutnika. Pogoń miała problemy z utrzymaniem piłki. Całkowicie środek pola zdominowali gospodarze. 32 minuta to strzał Chmiela. A 35 minuta to najlepsza sytuacja. Blisko pokonania bramkarza był Rakelss.

Mimo przewagi Hutnika to Pogoń mogła strzelić gola do szatni. Pozornie niegroźna sytuacja i doskonałą okazję miał Cezary Demaniuk. Do przerwy remis.

W drugiej połowie śmielej do ataku ruszyła ekipa z Siedlec. Na jakiekolwiek groźne sytuacje kibice musieli trochę poczekać. Po 60 minucie pojawiły się okazje dla obu drużyn. Goście mogli objąć prowadzenie za sprawą Majewskiego a potem Burka. Hutnik odpowiedział chwilę później strzałem Patryka Kielisia.

W końcówce spotkania to HKS miał przewagę, która zmaterializowała się w 84 minucie. Strzał sprzed pola karnego Patryka Kielisia i mamy 1:0.

Gdy wydawało się, że dowieziemy zwycięstwo do końca goście postanowili zepsuć dzień kibicom. W doliczonym czasie po dośrodkowaniu Demianiuka bramkę zdobył wprowadzony w końcówce spotkania Danny Babor.

To nie było udane popołudnie dla Hutnika. Kolejny raz nie dowozimy przewagi do końca. W następnej kolejce powalczymy na w meczu wyjazdowym z Wisłą Puławy.

Hutnik Kraków – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Kieliś 84, Babor 90+5

Hutnik: Kaczorowski (GK), Kubowicz, Drąg, Kieliś, Chmiel (K.Głogowski), Marcinkowski (Lelek), Budziński, Jania (M.Głogowski), Wenger, Rakels, Wróbel

Pogoń Siedlce: Burek (GK), Bujalski (Derlatka), Burka (Szuprytowski), Demianiuk, Hrcniar, Lewandowski, Majewski. M (Babor), Majewski. R, Mis, Misiak, Sinior (Dzięcioł)

Sędziował: Marcin Bielawski

Żółte kartki: Bujalski, Kubowicz, Lelek, M. Głogowski, Drąg