Zmażmy tę plamę

Poprzednie dwa spotkania były koszmarem, z którego jeszcze nie wszyscy się chyba wybudziliśmy. Czas puścić je w niepamięć i skupić się na kolejnym. To już w Święto Niepodległości, a na rozkładzie stulatek - Olimpia Grudziądz.

Olimpia powstała w 1923 r. i od początku posiada sekcję piłki nożnej. W całej swojej historii rozegrała 20 sezonów na zapleczu Ekstraklasy - w latach przedwojennych i ponownie pomiędzy 2011 a 2020 r. (z sezonem przerwy). Następnie zaliczyli dwa spadki rok po roku, a na trzeci poziom rozgrywkowy powrócili w tym sezonie.

Największym sukcesem naszego najbliższego rywala jest bez wątpienia półfinał Pucharu Polski w sezonie 2021/22. Po drodze wyeliminowali m.in. Wartę Poznań czy Wisłę Kraków, do domu odesłał ich dopiero Lech Poznań. 

Drużyna z Grudziądza plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli z 16 punktami na koncie. Hutnik jest 9., ma 21 "oczek".

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Łukasz Ostrowski ze Szczecina, a na liniach pomagać mu będą Wiktor Wątroba i Aleksandra Ulanowska. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Adam Marczuk. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

17. kolejka 2.Ligi
Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków
11.11.2023 (sobota), godzina 13:00
Stadion Miejski w Grudziądzu, ul. Piłsudskiego 14, Grudziądz

Obsada sędziowska: Łukasz Ostrowski (sędzia główny), Wiktor Wątroba, Aleksandra Ulanowska (sędziowie asystenci) i Adam Marczuk (sędzia techniczny).

Wstecz