Zgarnąć komplet punktów!

Nadszedł ten moment - ostatni mecz sezonu. To jutro wszystko się rozstrzygnie. Do miejsca barażowego brakuje nam aktualnie zaledwie punktu, nie wszystko jednak zależy od nas. Jeśli w tabeli zachowa się status quo,  z baraży nici. Jeśli jednak wygramy, a którykolwiek z naszych rywali się potknie, zagramy o 1 Ligę. Po pierwsze zatem, musimy wygrać. Po drugie, musimy trzymać kciuki za Olimpię Elbląg oraz rezerwy Lecha i Zagłębia.

Olimpia powstała w 1923 r. i od początku posiada sekcję piłki nożnej. W całej swojej historii Olimpia rozegrała 20 sezonów na zapleczu Ekstraklasy - w latach przedwojennych i ponownie pomiędzy 2011 a 2020 r. (z sezonem przerwy). Następnie zaliczyli dwa spadki rok po roku, a na trzeci poziom rozgrywkowy powrócili w tym sezonie.

Największym sukcesem naszego najbliższego rywala jest bez wątpienia półfinał Pucharu Polski w sezonie 2021/22. Po drodze wyeliminowali m.in. Wartę Poznań czy Wisłę Kraków, do domu odesłał ich dopiero Lech Poznań. 

Mecz rozegra się na ostrzu noża. Olimpia walczy o utrzymanie, my o baraże. Panowie, naprawdę długo na to czekaliśmy. Pokażmy, kto tu rządzi! Do boju Chłopcy Hutnicy, ten mecz musimy wygrać!

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Aleksander Borowiak z Poznania, a na liniach pomagać mu będą Michał Gajda i Maciej Cebulski. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Górski.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon), a także na stronie internetowej TVP Sport.

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

34. kolejka 2.Ligi:

Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz

25.05.2024 (sobota) godzina 14:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Aleksander Borowiak (sędzia główny), Michał Gajda,  Maciej Cebulski (sędziowie asystenci) i Maciej Górski (sędzia techniczny).

Wstecz