Zaskoczyć czołówkę

Powiedzieć, że poprzedni mecz nam nie wyszedł to nic nie powiedzieć. Tę plamę trzeba zmazać jak najszybciej. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić już jutro, choć rywal będzie niezwykle trudny. Do Krakowa przyjeżdża bowiem drużyna ze ścisłej drugoligowej czołówki.

Kotwica Kołobrzeg przebojem wdarła się w zeszłym sezonie do 2.Ligi. Jako beniaminek zajęli 3. miejsce w lidze, a w barażach przegrali jedynie z ostatecznym ich triumfatorem, Motorem Lublin.

Kotwica powstała 15 sierpnia 1946 r. Kilkakrotnie zmieniała nazwę, przez lata nazywała się m.in. Kolejarz, Barka czy Budowlani. Długo występowała na niższych szczeblach polskiego futbolu, pierwsze sukcesy zaczęła odnosić w XXI wieku. W 2008 r. zdobyła regionalny Puchar Polski, a sześć lat później awansowała na trzeci poziom ligowy. Tam jednak zagościła tylko przez trzy lata, aby spaść do III ligi i powrócić dopiero w poprzednim sezonie.

Kotwicę prowadzi doskonale znany z Ekstraklasy Maciej Bartoszek, zdobywca nagrody Trenera Sezonu 2016-17. W parze ze swoim asystentem Hermesem, byłym graczem Korony Kielce czy Jagielloni Białystok, tworzą zgrany i niebezpieczny duet.

Języczkiem u wagi jutrzejszego spotkania może być fakt, że Kotwica znakomicie gra na wyjazdach. Poza domem strzelili aż 16 goli, a przegrali tylko dwukrotnie. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Maciej Pelka z Poznania, a na liniach pomagać mu będą Grzegorz Olejarczyk i Szymon Filip. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Węgrzyk. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

16. kolejka 2.Ligi
Hutnik Kraków - Kotwica Kołobrzeg
05.11.2023 (niedziela), godzina 12:30
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Maciej Pelka (sędzia główny), Grzegorz Olejarczyk, Szymon Filip (sędziowie asystenci) i Maciej Węgrzyk (sędzia techniczny).

Wstecz