21 marca 1950 roku to najważniejsza data w historii naszego klubu, na ten dzień datuje się bowiem jego założenie. W tym roku przypadają nam zatem 73. urodziny. Z okazji urodzin klubu nasi zawodnicy tuż po godzinie 16:00 rozegrają "Wyjątkowy mecz" wraz z osobami z Zespołem Downa. 

21. marca na całym świecie znany jest przede wszystkim jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego wybór naszych gości do wspólnego świętowania urodzin klubu był oczywisty. Od dłuższego czasu regularnie na naszym stadionie gościmy Janka Zawartkę, podopiecznego Stowarzyszenia Tęcza, który wspiera nasz dział mediów klubowych. Tym razem do Janka dołączą również inni. Na Suchych Stawach zameldują się podopieczni Stowarzyszenia Tęcza, którzy posiadają swoją drużynę piłkarską złożoną z osób z Zespołem Downa prowadzoną przez trenera Łukasza. Drużyna ta wzmocniona zostanie przez podopiecznych PSONI z Zawoi. 

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on bowiem na 21. dzień 3. miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też osoby z Zespołem Downa nazywane są często "wyjątkowymi". Dlatego nazwa naszego meczu nie mogła być inna, będzie to "Wyjątkowy mecz".

Wszystkich kibiców zapraszamy również do włączenia się w symboliczną akcję ubierania dwóch różnych skarpetek w tym dniu. Chromosom swoim wyglądem przypomina bowiem skarpetę. My zadbamy o to, aby pomieszać naszym zawodnikom getry.

Tuż po zakończeniu meczu kapitanowie drużyn wezmą udział w konferencji prasowej. Jak przystało na urodziny nie zabraknie oczywiście również tortu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, początek meczu tuż po godzinie 16:00. Dla kibiców otwarta zostanie trybuna od strony budynku klubowego. Do zobaczenia!

Wstecz