Zaczynamy marsz po Puchar

Rusza Puchar Tysiąca Drużyn, a wraz z nim ruszają Chłopcy Hutnicy. Ruszają, bo mecz wstępnej rundy rozegrają w Puławach z liderem II Ligi. Mecz będzie o tyle ciężki, że z Wisłą jeszcze nigdy nie udało nam się wygrać.


Sześć porażek i remis, to bilans naszych spotkań z Dumą Powiśla. Remis, dodajmy, wywalczony w dramatycznych okolicznościach. W ostatnim zeszłosezonowym meczu przed przerwą zimową przegrywaliśmy już dwiema bramkami, ale gol samobójczy i trafienie Marcina Miechówki z ósmej minuty doliczonego czasu gry dało nam punkcik. Tym razem punktów nie będzie, ale warto zacząć wyrównywać bilans zwycięstwami - zwłaszcza, że Wisła po trzech kolejkach przewodzi w lidze.


Klub z województwa lubelskiego obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Jego największym sukcesem był awans do I Ligi, gdzie spędził jeden sezon. W meczu, który zdecydował o spadku Wisła przegrała 0:1 z Górnikiem Zabrze po golu Igora Angulo. 


Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Aleksander Kozieł z Kielc, a na liniach pomagać mu będą Marek Witoń i Paweł Bałut. 


Runda wstępna Pucharu Polski

Wisła Puławy - Hutnik Kraków

09.08.2023 (środa) godzina 18:00

Stadion MOSiR w Puławach, ul. Hauke-Bosaka 1, Puławy 


Obsada sędziowska: Aleksander Kozieł (sędzia główny), Marek Witoń, Paweł Bałut (sędziowie asystenci).

 

Wstecz