Z sąsiadem o oddech

Ileż to mieliśmy w ostatnim czasie "ważnych meczów" czy "meczów o sześć punktów"? Patrząc na niedawną sytuację w tabeli można było odnieść wrażenie, że każdy mecz taki był. Na szczęście po ostatnim zwycięstwie z Olimpią możemy śmiało napisać, że z Polkowicami zagramy o co innego - o oddech.

Kolejne zwycięstwo pozwoliłoby nam odskoczyć od Górnika na 7 punktów, a od strefy spadkowej na 10 - zakładając porażki Siarki, Garbarni oraz rezerw Śląska i Zagłębia. Nie będzie to jednak łatwe spotkanie, wszak Górnik również chciałby oddalić się od strefy zagrożonej degradacją. Na dodatek podopieczni Tomasza Grzegorczyka są na fali po sobotniej wygranej nad Wisłą Puławy. Zwiastuje to niezwykle ciekawe spotkanie.

Obchodzący w zeszłym roku 75-lecie istnienia Górnik Polkowice znajduje się z 29 punktami na 14. miejscu w ligowej tabeli. W Ekstraklasie rozegrali jeden sezon, 2003/04. W tym samym sezonie udało im się zagrać w ćwierćfinale Pucharu Polski, gdzie ulegli Lechowi Poznań. Trzy lata wcześniej odpadli z Zagłębiem Lubin w półfinale Pucharu Ligi. 

W rozegranym 17 września w Polkowicach meczu górą byli gospodarze. Wygrali 1:0 po golu naszego byłego zawodnika, Abdallaha Ahmeda Hafeza.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Paweł Dziopak z Tychów, a na liniach pomagać mu będą Marcin Jakowenko i Dominik Wrona. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Węgrzyk. 

Transmisja z sobotniego spotkania przeprowadzona będzie na platformie WP Pilot. Relacja będzie dostępna po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 3 dni, 30 dni lub rok).

Aby wykupić pakiet kliknij TUTAJ. Dzięki temu część dochodu z transakcji trafi do naszego Klubu! 

Zachęcamy wszystkich do kibicowania biało-błękitno-niebieskim. Hutniku, wygraj dla nas ten mecz!

28. kolejka e-Winner 2 ligi
Hutnik Kraków - Górnik Polkowice
22.04.2023 (sobota) godzina 16:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. T. Ptaszyckiego 4, Kraków 


Obsada sędziowska: Paweł Dziopak (sędzia główny), Marcin Jakowenko, Dominik Wrona (sędziowie asystenci) i Maciej Węgrzyk (sędzia techniczny).

Wstecz