Z Pogonią Siedlce na remis

W drugiej wiosennej potyczce remisujemy 1:1 z Pogonią Siedlce i z województwa Mazowieckiego wracamy z jednym punktem. To nie był zły mecz, Hutnicy pokazali charakter i chociaż znów gonili wynik to zdołali wyrównać. Bramkę dla „Dumy Nowej Huty” zdobył z rzutu karnego Deniss Rakels.

Spotkanie w Siedlcach zaczęliśmy w imponującym stylu. Właściwie od samego początku zawodnicy z Suchych Stawów starali się narzucić rywalowi swój styl gry i wychodziło im to bardzo dobrze. Wysoka obrona, atak pozycyjny, trzymanie lini czy dobre wywiązywanie się z założeń taktycznych. Taka gra przynosiła korzyści, byliśmy groźni i już w 6. minucie oddaliśmy strzał na bramkę dobrze dysponowanego Jakuba Burka.

Pilkarze nieobecnego dziś na ławce (z powodu zawieszenia) trenera Bartłomieja Bobli starali się „ukąsić” Pogoń na różne sposoby. Na lewej flance rządzili niepodzielnie, wyróżniający się i napędzający grę Marcinkowski i Rakels, a z przodu swoich szans szukał Marcin Wróbel. Kibice z Nowej Huty mogli ostrzyć apetyty, ponieważ wszystko wyglądało naprawdę dobrze, a wisienką na torcie było uderzenie Hoyo-Kowalskiego, który 27. minucie próbował zaskoczyć bramkarza siedlczan.

Po 36. minutach gry urazu doznał Krystian Lelek i chwile później na murawie musiał zastapić go Patryk Kieliś. Wynik nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy przy stanie 0:0, choć przy odrobinie więcej szczęścia rezultat mógłby być korzystniejszy.

Druga odsłona meczu to… szybko strzelona przez… Pogoń bramka (48. minuta), która dodała tej drużynie animuszu, ta zaczęła grać śmielej i coraz częściej zapędzała się w okolice naszego pola karnego, jednak w międzyczasie… Hutnik mógł szybko odpowiedzieć. Kapitalne dośrodkowanie Krzysztofa Światka w bramkę próbował zamienić Rakels i choć była to świetna akcja to nie udało się jej sfinalizować umieszczeniem piłki w siatce.

Po upływie czterech kwadransów Światka zastapił Dominik Zawadzki, a Chmiela Michał Głogowski, dodajmy, że ekipa z Ptaszyckiego w dalszym ciągu szukała sposobności doprowadzenia do remisu. W prawym sektorze boiska pokazywał się Kieliś, kilka razy próbując dośrodkowań, szarży i udało się, wywalczył raut karny. Jedenastkę na gola zamienił Rakels (ma w tym momencie już 7 trafień).

Mecz był żywy, mógł się podobać, a w końcowych jego fragmentach nastąpiła wymiana ciosów. W 80. minucie po świetnym strzale Pogoni paradą popisał się Dorian Frątczak, ale dobra dyspozycja gospodarzy nie paraliżowała „Chłopców Hutników” i także próbowaliśmy zwyciężyć. Ostatecznie jednak podzieliliśmy się punktami i z trudnego terenu wracamy z jednym oczkiem. Nadmienić należy, że dziś swój oficjalny debiut zaliczył Igors Tarasovs, który spisywał się solidnie, widać, że wnosi do drużyny sporo cennego doświadczenia z czego się cieszymy.

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Walczak 48. minuta, 1:1 Rakels 76. minuta - rzut karny.

Pogoń Siedlce: Burek - Misiak, Dzięcioł, Karwot - Derlatka (Wicenciak), Sinior, Szuprytowski (Hrnciar), Pyrdoł, Miś (Bujalski) - Demianiuk, Walczak (Babor).

Hutnik: Frątczak - Chmiel (Michał Głogowski), Tarasovs, Hoyo-Kowalski, Marcinkowski (Jania) - Lelek (Kieliś), Drąg, Urbańczyk, Świątek (Zawadzki), Rakels - Wróbel.

Sędziował: pan Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Żółte kartki: Dzięcioł, Szuprytowski, Derlatka, Hrnciar, Bujalski - Hoyo-Kowalski, Drąg.

***

Przypominamy, że wystartowała już przedsprzedaż biletów na najblizszy domowy mecz z Wisłą Puławy. Do poniedziałku poprzedzającego mecz bilety zakupić można w najniższej cenie "Early Bird" online oraz w sklepie Risum Sport! Ceny wejściowek są wówczas niższe aż o 15 zł niż w dniu meczowym. Następnie do dnia poprzedzającego mecz bilety są tańsze o 10 zł.

Ceny biletów w rundzie wiosennej 2024:

- Early Bird - przedsprzedaż do końca poniedziałku poprzedzającego mecz: normalny 20 zł i ulgowy 10 zł

- Przedsprzedaż do końca dnia poprzedzającego mecz: normalny 25 zł i ulgowy 15 zł

- W dniu meczowym: normalny 35 zł i ulgowy 25 zł

Bilety na mecz z Wisłą Puławy zakupić można stacjonarnie w sklepie Risum Sport (ulica Ptaszyckiego 4 w godzinach pon.-pt. 10-17) do piątku 23 lutego włącznie. Przez cały ten czas dostępne są również online na stronie bilety.hutnikkrakow.com.