Z pierwszoligowcem na remis

Za nami pierwszy mecz kontrolny w 2024 roku. Podopieczni Bartłomieja Bobli zremisowali 3:3 w Tychach z występującym w 1.lidze GKS. Mecz dla obu trenerów był okazją do sprawdzenia większej liczby zawodników.

Do przerwy na prowadzeniu byli Chłopcy Hutnicy po golu Krystiana Lelka. Więcej bramek zobaczyliśmy jednak po przerwie kiedy to swoje trafienia dla Hutnika dołożyli Marcin Wróbel i Szymon Waligóra, a goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Daniela Rumina i jednym Denisa Matyśkiewicza. W drugiej części gry warto odnotować także obronę rzutu karnego, którą popisał się Bartłomiej Fojt.

W Hutniku zaprezentowało się łącznie 21 zawodników, w tym dwóch zawodników testowanych. Na boisku zobaczyliśmy także wypożyczonych jesienią do innych klubów Patryka Nowakowskiego, Marcela Sawickiego oraz Bartłomieja Fojta. Z powodu urazów zabrakło natomiast Daniela Hoyo-Kowalskiego, Kamila Głogowskiego oraz Denissa Rakelsa. Za tydzień Chłopcy Hutnicy zmierzą się na wyjeździe z kolejnym pierwszoligowcem Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Składy:
I połowa: Kaczorowski - Sawicki, Lelek, Drąg, Kieliś, Chmiel, Szablowski, Marcinkowski, Stodulski, Budziński, M.Głogowski
II połowa: Fojt - Nowakowski, Świątek, Zawadzki, zawodnik testowany, Senko, Ikwuka, Budziński, Jania, Waligóra, Wróbel