Z Odrą w sobotę

Niestety, w naszym czwartym sparingu ponieśliśmy pierwszą tej zimy porażkę. Okazja na rehabilitację przyjdzie już w sobotę o 11, kiedy to podejmiemy na własnym boisku trzecioligową Odrę Wodzisław.


Odra Wodzisław obchodziła w zeszłym roku stulecie istnienia. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w 1996 roku stając się rewelacją rozgrywek. Sezon 1996/97 zakończyła na trzecim miejscu, a w Pucharze Polski doszła do półfinału, gdzie uległa późniejszemu zdobywcy trofeum, Legii Warszawa. Na najwyższym szczeblu rozgrywek występowała nieprzerwanie do 2010 roku. 


W Odrze Wodzisław występowało na przestrzeni lat wielu znakomitych zawodników. Paweł Sibik zagrał jako zawodnik Odry na Mundialu w 2002 roku, gdzie wyszedł w pierwszym składzie na wygrany 3-1 mecz przeciwko Stanom Zjednoczonym. Inni warci wspomnienia piłkarze, którzy zagrali w Wodzisławiu Śląskim to między innymi Grzegorz Rasiak, Łukasz Sosin, Piotr Rocki, Dariusz Dudek, Iljan Micanski czy Maciej Korzym. Przez ławkę trenerską górnośląskiego klubu również przewinęło się kilka nazwisk znanych z Ekstraklasy i nie tylko. Należy wśród nich wyróżnić Leszka Ojrzyńskiego, Jacka Zielińskiego, Ryszarda Wieczorka czy byłych selekcjonerów reprezentacji Polski, Franciszka Smudę i Waldemara Fornalika.

 

Wstecz