Wygrywamy z Olimpią!!!

Podopieczni trenera Bartłomieja Bobli po przełamaniu w Bytomiu chcieli kontynuować zwycięską ścieżkę. Dlatego plan był prosty - wygrać z Olimpią. Hutnicy musieli sobie radzić bez pauzującego za kartki Wiktora Kaczorowskiego, którego w bramce zastąpił 17-letni Jacob Zagrodnik. Był to debiut w seniorskiej piłce dla naszego młodego goalkeepera.

W spotkanie lepiej weszła nasza drużyna. W 5. minucie zza pola karnego uderzył Drąg, niestety piłka nie znalazła światła bramki. W dalszym ciągu to biało-błękitno-niebiescy dążyli do otwarcia wyniku meczu. W 9. minucie Patryk Kieliś oddał strzał sprzed ,,szesnastki”, futbolówka odbiła się jeszcze od gracza Olimpii czym zmyliła bezradnego Andrzeja Witana. Popularny ,,Kielon” wprowadził w stan euforii wszystkich kibiców na Suchych Stawach. Mamy prowadzenie 1:0. W kolejnych fragmentach meczu oglądaliśmy dużo walki w środku pola. Pod bramką gości było jeszcze niebezpiecznie kiedy z rzutu wolnego strzelał Marcinkowski, ale jego uderzenie było niecelne.

W drugiej połowie Hutnik bronił się bardzo skutecznie i kompaktowo nie pozwalając drużynie z Elbląga na wypracowanie sobie sytuacji strzeleckich. Duma Nowej Huty zaatakowała groźnie w 80 minucie kiedy wprowadzony z ławki Lelek zagrał do Budzińskiego, ale niestety jego strzał został zablokowany. Dwie minuty później ,,Budzik” miał swoją kolejną okazję. Tym razem jednak jego uderzenie z ostrego kąta obronił bramkarz rywali. Mówi się, że najlepszą obroną jest atak. Z tego założenia wyszli nasi piłkarze, którzy w 84. mieli bardzo dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia. Niestety Krystian Lelek minimalnie się pomylił i uderzona przez niego piłka z główki trafiła w słupek.

Niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić. w 89. minucie gracz Olimpii wpadł w pole karne i bardzo mocno uderzył, finalnie piłka powędrowała nad poprzeczką. Jeszcze w doliczonym czasie gry Marcin Wróbel mógł wpisać się na listę strzelców, ale ponownie skuteczną interwencją popisał się Witan.

Hutnik wygrał z Olimpią 1:0, dzięki temu zwycięstwu awansował na 8. lokatę w ligowej tabeli.
Dziękujemy piłkarzom za walkę, kibicom za doping. W najbliższej kolejce 29.10.2023 o godzinie 13:00 na wyjeździe podejmiemy rezerwy Lecha Poznań.

Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Kieliś 9.

Hutnik: Zagrodnik - Chmiel (70 Zawadzki), Kubowicz, Wenger, Marcinkowski (90+1 K. Głogowski) - Kieliś, Budziński, Świątek (70 Lelek), Drąg, Rakels (78 Jania) - Wróbel.

Olimpia: Witan - Jakubczyk (84 Wierzba), Sarnowski, Szczudliński, Mruk (46 Sangowski) - Bartos (72 Gabrych), Łabecki (46 Filipczyk), Jóźwicki, Spychała, Jacenko (63 Sienkiewicz) - Żak.

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).

Żółte kartki: Wenger, Marcinkowski, Wróbel - Mruk, Szczudliński, Żak, Łabecki, Sangowski, Jóźwicki