Wycieczka do Wronek

"Nawet we Wronkach mnie tak wcześnie nie budzili...". Ten cytat nawet pasuje do jutrzejszego meczu, bo pierwszy gwizdek już o 13. Druga drużyna Lecha nie jest obecnie w najlepszej formie, zajmuje bowiem ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Tak czy siak, jest to drużyna, która może postraszyć każdego rywala - historii i jakości tam nie brakuje.

Skoro już o historii mówimy, rezerwy Lecha mogą się pochwalić niezwykłym w skali kraju sukcesem. W 1968 roku zagrały w półfinale Pucharu Polski ulegając ostatecznemu triumfatorowi, Górnikowi Zabrze. Sama drużyna powstała w 1953 roku, a na trzecim poziomie rozgrywkowym występuje nieprzerwanie od 2019 r., najwyżej plasując się na 7. miejscu w tabeli.

Nasz poprzedni mecz zakończył się remisem 1:1 po bramce Krzysztofa Świątka z rzutu karnego. Było to trzecie spotkanie w naszej zeszłorocznej serii 10 ligowych meczów bez porażki.

W drużynie naszego najbliższego rywala występują zawodnicy znani z ekstraklasowych boisk, w tym legenda poznańskiego Lecha i były reprezentant Polski Szymon Pawłowski. Jest od jednocześnie najlepszym strzelcem występującej we Wronkach drużyny.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Arkadiusz Nestorowicz z Międzyrzeca Podlaskiego, a na liniach pomagać mu będą Paweł Smyk i Patryk Zielant. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Paweł Szuta. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

15. kolejka 2.Ligi
Lech II Poznań - Hutnik Kraków
29.10.2023 (niedziela), godzina 13:00
Stadion Akademii KKS Lech Poznań we Wronkach, ul. Leśna 15A, Wronki

Obsada sędziowska: Arkadiusz Nestorowicz (sędzia główny), Paweł Smyk, Patryk Zielant (sędziowie asystenci) i Paweł Szuta (sędzia techniczny).

Wstecz