Wojciech Słomka zawodnikiem Hutnika Kraków!

Wojciech Słomka na „Suchych Stawach”. 25-letni ofensywny zawodnik, mający na swoim koncie występy w ekstraklasie czy Fortuna 1. Lidze przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z naszym klubem!

Wojciech Słomka urodził się 4 listopada 1998 roku, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Okocimskim Brzesko. Jego talent nie umknął uwadze i w późniejszym okresie trafił do Krakowa, gdzie reprezentował młodzieżowe ekipy Cracovii oraz Progresu – można więc powiedzieć, że wraca do domu.

Karierę kontynuował w Wiśle Kraków, GKS-ie Katowice, Zagłębiu Sosnowiec, Skrze Częstochowa, Garbarni, a ostatnio w Raduni Stężyca, dla której w sezonie 2023/2024 rozegrał 21 ligowych spotkań, zdobył 3 gole i zaliczył 3 asysty.

25-latek jest zawodnikiem doświadczonym, rozegrał 6 meczów w ekstraklasie, 35 w Fortuna 1. Lidze i 77 razy pojawiał się także na drugoligowych murawach. Jest wszechstronny, bo może występować zarówno po lewej, jak i po prawej stronie boiska. Często daje o sobie znać jego przebojowość i dynamika, w minionych rozgrywkach był jednym z najlepszych w 2. Lidze pod względem skuteczności dryblingów (64% udanych). Znalazł się również w trójce zawodników z największą liczbą asyst drugiego stopnia (zanotował 3).

Slomka_do_tekstu_2

Slomka_do_tekstu_1

Slomka_do_tekstu_3

Wojtek, witamy w Hutniku i życzymy powodzenia!

Wstecz