Wiosna 2024 - zaczynamy!

Zimowy okres przygotowawczy za nami i w sobotę, 24 lutego, podejmiemy na "Suchych Stawach" GKS Jastrzębie - można w końcu użyć - przez wielu wyczekiwanego - słowa: ZACZYNAMY! Do rozgrywek przystępujemy z pokorą, ale i wiarą we własne umiejętności. Chcemy systematycznie, z ambicją, realizować wyznaczone cele. Razem z całą "Hutniczą" społecznością piszemy nowy rozdział, a przed nami tylko #HistoriaKtórąStworzymy! 

2023 rok zakończyliśmy na dobrym 6. miejscu w tabeli 2 ligi, zgromadizlismy 30 punktów (7 oczek straty do lidera) i z optymizmem możemy spoglądać w przyszłość - oczywiście mamy świadomość własnych słabości i ciągle pracujemy nad tym, aby stawać się lepszymi pod każdym względem i na różnych płaszczyznach - windując sobie coraz to wyższe poprzeczki.

Jesienią nie uniknęliśmy błędów, zdarzyły się gorsze mecze i wiemy, że przytrafiło się kilka wpadek, jednak wyciągamy wnioski, pracujemy i robimy wszystko po to, by stawiać kolejne kroki w przód - z takim nastawieniem rozpoczęliśmy misję "wiosna 2024". Dodajmy, że bardzo ważą misję!

Te właściwe przygotowania do wznowienia rozgrywek zaczęliśmy w styczniu i pracowaliśmy na własnych, bardzo dobrych - jak powszechnie wiadomo - obiektach. Drużyna trenera Bartłomieja Bobli rozegrała sześć meczów kontrolnych, a w międzyczasie dołączyło do niej także trzech nowych piłkarzy: Maciej Urbańczyk, Dorian Frątczak i wyczekiwany przez wszystkich, zwłaszcza tych bardziej niecierpliwych sympatyków, Igors Tarasovs.

Trzech muszkieterów

Podsumowując to co działo się w klubie w zimie należy zacząć od tego, że zespół został solidnie wzmocniony. Trzech nowych piłkarzy, dwóch z pola i jeden bramkarz to dodatkowy atut w talii składanej przez trenera Boblę. Trzech muszkieterów, którzy przybyli na "Suche Stawy" to sporo futbolowej jakości - licząc łącznie mają na koncie 178 spotkań rozegranych w ekstraklasie. Poniżej przypominamy ich sylwetki.

Maciej Urbańczyk - 28 letni defensywny pomocnik to ekstraklasowy i 1-ligowy wyjadacz. Wychowany w Ruchu Chorzów piłkarz, spędził także trochę czasu w Stali Mielec i ostatnio w opolskiej Odrze. To pierwszy tegoroczny transfer klubu i od razu taki z serii "WOW". Liczymy, że "Urbi" bardzo szybko wkomponuje się do ekipy i będzie dbał o bezpieczeństwo w środku pola.

Dorian Frątczak - tego pana nie trzeba zbytnio przedstawiać. Nasz wychowanek, bramkarz, który z "HKS-u" powędrował w Świat, ale wrócił i znów będziemy mogli oglądać go na "Suchych Stawach".

Igors Tarasovs - no, no, no... 47- krotny reprezentant Łotwy, sporo meczów w kwalifikacjach do europejskich pucharów, prawie 100 w ekstraklasie, ogrom w lotewskiej elicie. Środkowy obrońca, na którego wszyscy czekali, z miejsca stał się - jak już pisaliśmy podczas prezentacji tego gracza - jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy całej 2 ligi. Wszyscy mocno liczymy na jego dobrą grę!

Tarasovs_2

Pożyteczne sparingi 

"Chłopcy Hutnicy" przygotowując się do drugoligowej rywalizacji rozegrali 6 pożytecznych sparingów, w których trener mógł sprawdzić aktualną dyspozycję swoich podopiecznych i dodatkowo pracować nad udoskonalaniem schematów. Udało się zmierzyć z mocnymi rywalami, występującymi w Fortuna 1. Lidze GKS-em Katowice, GKS-em Tychy i Podbeskidziem Bielsko-Biała i były to bardzo cenne oraz owocne we wnioski lekcje. Dodatkowo starliśmy się z Wiślanami Jaśkowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Garbarnią.

Zimowe wyniki:

• GKS Tychy - Hutnik 3:3 (Waligóra, Wróbel, Lelek),

• Podbeskidzie - Hutnik 5:2 (Lelek, Drąg),

• Hutnik - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:2 (M. Głogowski, Kieliś, Rakels, Szablowski, Lelek),

• GKS Katowice - Hutnik 2:1 (Zawadzki),

• Hutnik - Wiślanie Jaśkowice 2:2 (Wróbel, Budziński),

• Hutnik - Garbarnia Kraków 2:1 (mecz był zamknięty dla mediów i publiczności).

kszorelacjasparing

#HistoriaKtórąStworzymy

Wiosnę zaczynamy meczem z GKS-em Jastrzębie i... no właśnie: i co? I... liczymy, że to będzie nasz czas. Jako klub od wielu lat czynimy systematyczny, zrównoważony postęp i kierujemy się w stronę piłkarskich Tatr, czyli ekstraklasy. Obecnie skupiamy się na osiągnięciu jak najlepszego rezultatu w rozgrywkach 2 ligi - takiego, który pozwoli nam awansować. To nie jest zadanie łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko przed nami. Wiemy w jakim jesteśmy miejscu, wiemy na co nas stać i wiemy też do czego jesteśmy zdolni! My wszyscy. Zarząd, pracownicy, piłkarze i Wy, wierni i fanatycznczni Nowohuccy kibice. Razem pchamy ten wózek i chociaż czasem nie jest kolorowo czy jest pod górkę, to zawsze dajemy radę, a przed nami jeszcze wiele pięknych chwil i #HistoriaKtórąStworzymy. WSPÓLNIE! 

***

Ceny biletów w rundzie wiosennej 2024:

- Early Bird - przedsprzedaż do końca poniedziałku poprzedzającego mecz: normalny 20 zł i ulgowy 10 zł

- Przedsprzedaż do końca dnia poprzedzającego mecz: normalny 25 zł i ulgowy 15 zł

- W dniu meczowym: normalny 35 zł i ulgowy 25 zł

Bilety na mecz z GKS Jastrzębie zakupić można stacjonarnie w sklepie Risum Sport (ulica Ptaszyckiego 4 w godzinach: pon.-pt. 10-17) do piątku 23 lutego włącznie. Przez cały ten czas dostępne będą również online na stronie bilety.hutnikkrakow.com.

Wstecz