Walkower na korzyść Hutnika II.

Małopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz Orzeł Piaski Wielkie - Hutnik II Kraków jako walkower na korzyść naszego zespołu.

Poniżej treść komunikatu i uzasadnienie tej decyzji

"Wydział Gier MZPN, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z zawodów Klasy Okręgowej Kraków 2 z 18 września 2021r. (godz. 16:30) pomiędzy drużynami Orzeł Piaski Wielkie a Hutnik II Kraków, postanowił wynik z boiska 3-2 na korzyść Orła zweryfikować i przyznać walkower 3-0 na korzyść Hutnika II.
Uzasadnienie:
W drużynie Orła zagrali zawodnicy Bartosz K. i Rafał K., którzy dwa dni wcześniej (czwartek, 16.09.2021, godz.17:00) rozegrali odpowiednio 85 i 60 minut w drużynie juniorów Orła (mecz I ligi okręgowej A1 Kraków z Bronowianką). Zgodnie z Regulaminem w kolejnym meczu innej drużyny Orła mogli zagrać po upływie 48 godzin. Paragraf §10 ust. 2b Regulaminu mówi: „Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza)”.