Walid Kandel wraca do Hutnika

Do biało-błękitno-niebieskiej rodziny powraca Walid Kandel. Jego zadaniem będzie wyszukiwanie na rynku afrykańskim młodych zawodników, którzy następnie będą testowani w Hutniku. Egipcjanin był już wcześniej związany z Dumą Nowej Huty - pracował w Akademii oraz naszej drugiej drużynie. Ponadto sprowadził do nas Abdallaha Hafeza, który występuje obecnie w barwach Górnika Polkowice.


Trener Kandel był zaangażowany w Misję Egipt, w ramach której trenerzy Hutnika pomagali w budowaniu akademii klubu Ghazl El-Mahalla. Był to program, który skupiał się głównie na szkoleniu trenerów i młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Pierwsze jego miesiące zostały poświęcone na stworzenie odpowiedniego modelu gry, przygotowanie bloków treningowych dla poszczególnych grup wiekowych, oraz szkolenie kadry trenerskiej.


Dzięki wprowadzeniu i nieustannym realizowaniu założeń modelu gry, wszystkie kategorie zaczęły punktować na szczeblu centralnym. Struktury akademii są oparte na tym samym modelu, przez co każda grupa młodzieżowa gra w takim samym ustawieniu, oraz realizuje te same założenia na boisku.


Bardzo się cieszę, że dalej jestem w Hutniku. Jestem tu już 4 lata i ciągle się rozwijam; bardzo ważnym dla mnie projektem była Misja Egipt - jego owoce już niedługo będziemy mogli oglądać na polskich boiskach. Bedę w Egipcie żeby szukać zawodników, którzy będą prezentowali odpowiedni poziom. To będą zawodnicy na poziomie Ekstraklasy, w końcu chcemy do niej awansować w ciągu trzech lat. Jestem szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w takim projekcie. - mówi nam Walid Kandel.


Trenerze, witamy z powrotem!

Wstecz