W sparingu z Ruchem na remis

W trzecim zimowym sparingu drużyna Hutnika zremisowała z pierwszoligowym Ruchem Chorzów w Rybniku-Kamieniu 1:1. Ozdobą meczu była piękna bramka Patryka Kielisia.

Dla Hutnika był to jedyny mecz kontrolny rozgrywany poza Suchymi Stawami. Drużyna Ruchu do meczu przystąpiła kończąc swoje zgrupowanie. Pierwsza bramka padła po prawie godzinie gry, Chorzowian na prowadzenie wyprowadził po strzale głową Daniel Szczepan. Na odpowiedź Dumy Nowej Huty nie trzeba było długo czekać, bo już minutę później Patryk Kieliś pięknym strzałem z narożnika pola karnego doprowadził do wyrównania. To druga bramka Patryka w okresie przygotowawczym.

W tym tygodniu czekają drużynę Hutnika kolejne dwa mecze kontrolne. Rywalami będą Stal Stalowa Wola (środa) i Odra Wodzisław Śląski (sobota).

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Szczepan 59, 1:1 Kieliś 60.

Hutnik: Wilk - Urban, Wenger, Zięba, Świątek, Drąg, Zawadzki, Kieliś, Chmiel, Nowakowski, Wróbel. II połowa: Leszczyński - Zięba, Kubowicz, Głogowski, Marcinkowski, Kieliś, Andrzejewski, Miechówka, Drąg, Lelek, Stanek.

Ruch: Osobiński (46 Bielecki) - Kasolik, Nawrocki (35 Witek), Szywacz, Wójtowicz (46 Michalski), Sikora (62 Barański), Piątek (46 Maj), Foszmańczyk (46 Janoszka), Skwierczyński, Szczepan (68 Feliks), Feliks (46 Stasiński).