W sobotę z Ruchem

Trzeci zimowy sparing, pierwszy wyjazdowy. Już w najbliższą sobotę, 28 stycznia, pierwsza drużyna Hutnika wybierze się na Górny Śląsk by zmierzyć się z chorzowskim Ruchem.


Ruch Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Powstał w 1920 roku i może poszczycić się 14 tytułami Mistrza Polski oraz trzema Pucharami Polski. Największe sukcesy na arenie międzynarodowej to ćwierćfinał Pucharu UEFA w 1974 roku i ćwierćfinał Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rok później. Do największych legend Ruchu można zaliczyć takie nazwiska jak Ernest Wilimowski, Edmund Giemsa, Teodor Peterek, Gerard Cieślik, Mariusz Śrutwa czy pochodzący z Krakowa Łukasz Surma. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w I lidze.


Hutnik rywalizował z Ruchem w rozgrywkach ligowych na najwyższym poziomie rozgrywkowym w sezonach 1990/91-1994/95 i ponownie w sezonie 1996/97. W tych spotkaniach zazwyczaj padało dużo goli, mamy nadzieję na podtrzymanie tej tradycji. Hutnik przystępuje do tego meczu mając na koncie dwie wygrane w zimowym okresie przygotowawczym (1:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i 3:2 ze Stalą Rzeszów).

 

Wstecz