W domu z wymagającym rywalem

Dwa razy do roku przychodzi czas na ligowy mecz z odwiecznym rywalem. Ten czas przychodzi teraz. Nemesis, arcywróg, zwał jak zwał. Fakty są takie, że z Wisłą Puławy nigdy nie grało nam się dobrze. Wystarczy wspomnieć tyle, że po raz pierwszy z drużyną z województwa lubelskiego wygraliśmy dopiero w tym sezonie. Jutrzejsze spotkanie to szansa na napisanie nowej karty w historii Klubu.

Puławska Wisła to jeden z najstarszych klubów sportowych ze Wschodu Polski. W zeszłym roku świętowała stulecie istnienia. Pomimo długiej i bogatej historii, klub z Puław nigdy nie zagrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a na zapleczu Ekstraklasy spędzili jedynie jeden sezon.

Do najbardziej znanych piłkarzy, którzy przywdziewali barwy Wisły należy zaliczyć Jarosława Niezgodę, Łukasza Łakomego, Sylwestra Patejuka czy Adama Kamolę.

Wisła Puławy znajduje się obecnie na 14. miejscu w ligowej tabeli z 24 punktami na koncie. Hutnicy zajmują czwartą pozycję z ośmioma "oczkami" więcej.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Piotr Szypuła z Kóz, a na liniach pomagać mu będą Marek Witoń i Paweł Bałut. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Węgrzyk.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

23. kolejka 2.Ligi
Hutnik Kraków - Wisła Puławy
09.03.2024 (sobota), godzina 14:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Piotr Szypuła (sędzia główny), Marek Witoń, Paweł Bałut (sędziowie asystenci) i Maciej Węgrzyk (sędzia techniczny).

Wstecz