W 9. kolejce z Garbarnią Kraków.

Jutro piłkarze Hutnika rozegrają w 9. kolejkę eWinner II ligi. Zmierzą się w niej w derbach przy Rydlówce z Garbarnią Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. 

W minioną niedzielę Biało-Błękitno-Niebiescy przegrali na Suchych Stawach z beniaminkiem eWinner II ligi Polonią Warszawa 1-4. Po ośmiu seriach gier w kampanii 2022/2023 podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza plasują się na 15 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów na koncie. Składają się na to dwa zwycięstwa (Lech II 3-2, Siarka 6-0), jeden remis (GKS Jastrzębie 0-0) i pięć porażek (Wisła 1-3, Radunia 1-2, Kotwica 1-5, Zagłębie II 2-4, Polonia 1-4). Bilans bramkowy Hutników to 15 goli strzelonych i 20 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Świątek z 7 zdobytymi bramkami. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik po ośmiu kolejkach zgromadził 8 punktów i plasuje się na 14 lokacie w tabeli eWinner II ligi. Składają się na to dwa zwycięstwa (Pogoń 3-2, Śląsk II 3-1), dwa remisy (Motor 2-2, Stomil 2-2) i cztery porażki (Kalisz 1-3, Znicz 1-2, Lech II 0-1, Wisła 2-3). Bilans bramkowy "Brązowych" to 14-16. Najskuteczniejszymi zawodnikami są z 3 golami na koncie są Bartłomiej Purcha i Adam Żak. Podczas przerwy letniej z zespołu odeszło 11 zawodników. W ich miejsce do Garbarni dołączyli: 19-letni pomocnik Adrian Dziedzic z Górnika Zabrze, 17-leti pomocnik Karol Dziedzic z Unii Oświęcim, 18-letni pomocnik Dorian Gądek z Wisły Kraków, 24-letni pomocnik Konrad Handzlik z GKS-u Jastrzębie, 21-letni pomocnik Jakub Karbownik z GKS-u Katowice, 24-letni pomocnik Patryk Mularczyk z Wigier Suwałki, 19-letni pomocnik Cezary Polak z Motoru Lublin, 19-letni napastnik z paszportem USA Thomas Pranica z drugiej drużyny Górnika II Zabrze, oraz 27-letni napastnik Adam Żak z Odry Opole. W drużynie gospodarzy zabraknie chorego Kamila Kuczaka i kontuzjowanego Mateusza Dudy, oraz pauzującego za czerwoną kartkę Mateusza Bartkowa.

Transmisja ze środowego spotkania zostanie przeprowadzona na platformie WP Pilot. Relacja będzie dostępna po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 3 dni, 30 dni lub rok).

Aby wykupić pakiet skorzystaj z TEGO LINKU -> WP Pilot dzięki czemu część dochodu z transakcji trafi do naszego Klubu! 

Wstecz