W 2. kolejce z Wisła Puławy.

Jutro piłkarze Hutnika rozegrają w 2. kolejkę eWinner II ligi. Zmierzą się w niej na wyjeździe z Wisłą Puławy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. 

W miniony weekend Biało-Błękitno-Niebiescy zainaugurowali drugoligowe rozgrywki. Na początek kampanii 2022/2023 pokonali na Suchych Stawach drugą drużynę Lecha Poznań 3-2, a wyjątkową skutecznością w tym meczu popisał się kapitan Dumy Nowej Huty Krzysztof Świątek który zanotował hattricka. 

Nasz jutrzejszy przeciwnik w pierwszej koleje zanotował porażkę na swoim terenie. Puławianie ulegli spadkowiczowi z pierwszej ligi GKS-owi Jastrzębie 0-1. Podczas przerwy letniej z klubu odeszło 14 zawodników. W ich miejsce Wisła pozyskała 15 graczy: 23-letniego bramkarza Piotra Zielińskiego z Wisły Płock, z wypożyczenia do Orląt Radzyń Podlaski powrócił 20-letni bramkarz Kacper Kołotyło, 23-letniego chorwackiego obrońcę Bojana Gvozdenovića z Wigier Suwałki, 26-letniego obrońcę Roberta Majewskiego z Pogoni Siedlce, 20-letniego obrońcę z rezerwy Korony Kielce Radosława Turka, 27-letniego pomocnika Piotra Azikiewicza z Miedzi Legnica, 16-letniego pomocnika Jakuba Janiczka z Champion Warszawa, 25-letniego hiszpańskiego pomocnika Josiño z SD Compostela, 28-letniego pomocnika Łukasza Kasprzyckiego ze Stali Stalowa Wola, 19-letniego pomocnika Mateusza Kaczmarka z Miedzi Legnica, 19-letniego pomocnika z drugiej drużyny Lecha Poznań Damiana Kołtańskiego, 20-letniego pomocnika z rezerw Wisły Płock Łukasza Mościckiego, 28-letniego pomocnika pochodzenia armeńskiego z polskim paszportem Aghwana Papikijana z Alaszkertu Erewan, 30-letniego napastnika Mateusza Klichowicza z Chojniczanki Chojnice, 30-letniego napastnika Dawida Retlewskiego z Raduni Stężyca.

W minionym sezonie dwukrotnie lepsza w starciu z Hutnikiem okazywała się Wisła. Na Suchych Stawach zwyciężyła 3-1, natomiast w Puławach 4-1, Bramki dla Biało-Błękitni-Niebieskich w tych meczach strzelali odpowiednio Patryk Kieliś i Krzysztof Świątek.

Spotkanie będzie dostępne na platformie WP Pilot, oraz w mobilnej aplikacji eWinner. 

Wstecz