Umorzenie postępowań PZPN ws. podejrzeń Match-fixingu w związku z meczami Hutnika

Dziś ukazał się komunikat PZPN, że Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, po przeprowadzeniu szczegółowego postępowania wyjaśniającego, w związku z zawiadomieniem Klubu z prośbą o weryfikację w sprawie przebiegu i wyników w dwóch meczach II ligi, 29.10.2023 r. z Lechem Poznań II (3:4) oraz 5.11.2023 r. z Kotwicą Kołobrzeg (3:5), złożył wniosek do Komisji Dyscyplinarnej PZPN o odmowę wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w sprawie podejrzenia match-fixingu w związku z tymi meczami Hutnika Kraków.

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, po ponad 1,5-miesięcznym postępowaniu wyjaśniającym i informacjach uzyskanych z firm monitorujących zakłady bukmacherskie uzyskał informacje, że nie odnotowano żadnych podejrzanych zakładów bukmacherskich, w szczególności w zakładach live, na zmianę wyniku i przegraną Hutnika Kraków pomimo wcześniejszego wysokiego prowadzenia w tych dwóch meczach.

Komisja Dyscyplinarna PZPN w dniu 14.12.2023 r. uwzględniła wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN. 

Zarząd Klubu Sportowego Hutnik Kraków z zadowoleniem przyjął treść dzisiejszego komunikatu. Sprawa została dogłębnie zbadana i wyjaśniona czego konsekwencją jest fakt iż Klub ostatecznie został oczyszczony z pojawiających się w przestrzeni publicznej podejrzeń w zakresie pozasportowych rozstrzygnięć w budzących wątpliwości meczach. Klub zawsze będzie stał na straży uczciwej i sportowej rywalizacji.

Wstecz