Spotkanie z podtekstem

W poprzednim meczu udało nam się przełamać niechlubną serię trzech porażek z rzędu. Nasz najbliższy rywal sprzyja przełamywaniu serii - w poprzednim sezonie pierwszą od 10 spotkań porażkę odnieśli właśnie na Suchych Stawach. Czy tak będzie również jutro? Przekonamy się w samo południe.

Olimpia Elbląg należy do najbardziej stabilnych drużyn 2.Ligi. Rywalizuje na trzecim poziomie rozgrywkowym od wielu lat, zajmując zazwyczaj miejsca w środku tabeli. Choć w ostatnich 20 latach czasami zdarzył się spadek, to elblążanie natychmiast wracali - maksymalnie po dwóch sezonach. Dodatkowego smaczku dodaje dzisiejszemu spotkaniu postać Kamila Wengera - legendy Olimpii, który po dołączeniu do Hutnika z miejsca stał się wiodącą postacią drużyny.

Jako datę założenia klubu przyjmuje się rok 1945. Wtedy to, po przejęciu miasta przez polską administrację, zaczęły tworzyć się w Elblągu różne drużyny sportowe, np. Syrena, Stocznia czy Olympia. W związku z odpływem lepszych zawodników do klubów z innych miast postanowiono 23 grudnia 1959 r. o połączeniu dwóch najlepszych klubów - Turbiny i Polonii, i utworzeniu jednej drużyny pod nazwą Olimpia.

Boisko, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Olimpia mieści się przy ul. Agrykola 8. Przed wojną istniało w tym miejscu pole gier zwane Jahn-Spielplatz. W 1940 r. reprezentacja Elbląga zmierzyła się na nim z ówczesnym mistrzem Niemiec, Schalke 04 Gelsenkirchen. Nowy stadion otwarty został wraz ze startem sezonu 1951/52, a zmodernizowany 60 lat później.

Olimpia Elbląg znajduje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli z 20 punktami na koncie. My jesteśmy dwa miejsca niżej, mamy również dwa punkty mniej. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Mateusz Piszczelok z Katowic, a na liniach pomagać mu będą Daniel Wiejowski i Mateusz Poranek. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Przemysław Burliga. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

14. kolejka 2.Ligi
Hutnik Kraków - Olimpia Elbląg
21.10.2023 (sobota), godzina 12:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Mateusz Piszczelok (sędzia główny), Daniel Wiejowski, Mateusz Poranek (sędziowie asystenci) i Przemysław Burliga (sędzia techniczny).

Wstecz