Sparing z Odrą Wodzisław Śląski na plus

Już od początku spotkania Hutnik przejął inicjatywę. Ofensywne otwarcie przyniosło szybkiego gola Marcina Wróbla, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Hutniku. Kilka minut później za sprawą bramki samobójczej było już 2:0 i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu gry Hutnicy stworzyli jeszcze kilka dobrych sytuacji, które nie przyniosły bramek. W 79 minucie jeden z zawodników Odry został ukarany przez sędziego czerwoną kartką. Gra w przewadze przypieczętowana została trzecim trafieniem. Przed zakończeniem spotkania, w 89 minucie Jakub Marcinkowski wpisał się na listę strzelców tym samym ustalając wynik meczu.

Mecz z Odrą był szansą do pokazania się zawodnikom, których Hutnik wciąż sprawdza. Na boisku treningowym na Suchych Stawach pojawiło się dwóch testowanych graczy: Karol Stanek i Mostafa Hamed.

Dla drużyny z Nowej Huty był to piąty mecz kontrolny tej zimy. Gra z Odrą była już trzecim zwycięstwem, a pierwszym z drużyną z trzeciej ligi. We wcześniejszych spotkaniach biało-błekitno-niebiescy zwyciężyli z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą 1:0 oraz Stalą Rzeszów 3:2. Zremisowali z chorzowskim Ruchem 1:1 i przegrali ze Stalą Stalowa Wola 0:1. W lutym drużynę Bartłomieja Bobli czekają jeszcze dwie sparingowe potyczki: z Rekordem Bielsko-Biała 11.02 oraz z Koroną II Kielce 18.02.

Hutnik Kraków - Odra Wodzisław Śląski 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Wróbel 4, 2:0 samobójcza 18, 3:0 Marcinkowski 89.
Hutnik: I połowa: Wilk - Zięba, Głogowski, Wenger, Urban - Drąg, Andrzejewski, Kieliś, Świątek, Karpiński - Wróbel; II połowa: Leszczyński - Miechówka, Nowakowski, Kubowicz, Marcinkowski - Chmiel, Andrzejewski, Ikwuka, Lelek - Stanek, Hamed
Odra: Gorel - Krzyżok, Mroczko, Mociak, Batelt, Zdunek, Roguła, testowany, Ośliźlok, Popczyk, Szkatuła oraz Poźniak, Miensopust, Krężelok, Kalisz, Krzyżok, Flak oraz dwaj testowani.

Na start ligi musimy jeszcze sporo poczekać. Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie odbędzie się dopiero za trzy tygodnie. Z GKS-em Jastrzębie zagramy na wyjeździe 25 lutego.