Sparing (7): GKS Tychy - Hutnik 1-2.

Piłkarze Hutnika rozegrali dziś w Tychach ostatnią grę kontrolną tej zimy. Rywalem Biało-Błękitno-Niebieskich był miejscowy GKS. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dumy Nowej Huty 2-1, a na listę strzelców wpisali się Mateusz Wyjadłowski i Krystian Lelek.

Początek meczu to zdecydowana przewaga hutników, którzy w przeciągu pierwszych dwudziestu minut stworzyli sobie cztery niezłe okazje. Najbliżej bramki był już w 2 minucie Sławomir Chmiel, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek. Prowadzenie dla podopiecznych Krzysztofa Lipeckiego w 32 minucie uzyskał Mateusz Wyjadłowski. Hutnicy cierpliwie rozgrywali atak pozycyjny. W końcu piłka trafiła na lewą flankę do Krzysztofa Świątka. Kapitan Dumy Nowej Huty dośrodkował na pole karne, gdzie podanie wprost pod nogi Wyjadłowskiego przedłużył Michał Kitliński. Skrzydłowy Hutnika przyjął futbolówkę i mocnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans na interwencję golkiperowi tyszan. Cztery minuty później wyrównał z karnego GKS. Grzeszczyk pewnym strzałem w górny róg bramki pokonał Bartłomieja Frasika.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka, choć obie drużyny stworzyły sobie po kilka dobrych sytuacji. Decydujący cios za sprawą Krystiana Lelka hutnicy zadali na czternaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Chmiel zszedł z lewego skrzydła do środka boiska po czym zdecydował się na strzał z szesnastki. Futbolówka po drodze zmieniła tor lotu ocierając się o jednego z defensorów gospodarzy myląc tym samym bramkarza. Odyjewski zdołał jeszcze odbić lecącą do siatki piłkę, jednak wobec dobitki Lelka nie miał nic do powiedzenia. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

Za tydzień, w sobotę 25 lutego, w ramach 21 kolejki eWinner II ligi, Hutnik podejmie na Suchych Stawach Motor Lublin. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 13.