Sparing (6): Hutnik - Podhale 1-1.

Piłkarze Hutnika rozegrali dziś na Suchych Stawach szóstą grę kontrolną tej zimy. Rywalem Biało-Błękitno-Niebieskich było Podhale Nowy Targ. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Prowadzenie dla Hutnika uzyskał już w 5 minucie Krzysztof Świątek. "Święty" wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych gości i w sytuacji sam na sam nie dał szans Styrczuli. Podhale wyrównało w 29 minucie za sprawą Nowaka który wykorzystał rzut karny. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło choć oba zespoły miały po kilka niezłych sytuacji. Po stronie Hutnika dobrych okazji nie wykorzystali min.: Sławomir Chmiel (przegrał pojedynek sam na sam), Sebastian Zalepa (z 5m. główkował niecelnie), Patryk Kieliś (nie trafił z 10m. w bramkę). W spotkaniu nie wystąpił kontuzjowany Jakub Wilczyński.

W ostatnim sparingu hutnicy zmierzą się za tydzień w Tychach z miejscowym GKS-em.

sparing (6)

Hutnik Kraków - Podhale Nowy Targ 1-1 (1-1)

4' Świątek

29' Nowak (k)

Hutnik Kraków:

(I połowa) Arkadiusz Leszczyński - Filip Becht, Sebastian Zalepa, Daniel Hoyo-Kowalski, Szymon Stasik, Elorhan, Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki, Sławomir Chmiel, Krzysztof Świątek, Michał Kitliński

(II połowa) Bartłomiej Frasik - Adrian Basta, Adrian Jurkowski, Sebastian Zalepa (75 Daniel Hoyo-Kowalski), Szymon Stasik (60 Krystian Lelek), Krzysztof Świątek (60 Łukasz Skrzypek), Patryk Kieliś, Mateusz Wyjadłowski, Sławomir Chmiel (60 Jakub Marcinkowski), Kacper Andrzejewski, Michał Kitliński (60 Ilias El Bouh)

Podhale Nowy Targ: Maciej Styrczula (Jakub Rędzio) - Piotr Pierzchała, Patryk Kapuściński, Mateusz Broda, Patryk Serafin, Łukasz Furtak, Jakub Kowalski, Paskal Zgierski, Przemysław Lech, Olaf Nowak, Adrian Szynka. Grali także: Mateusz Mianowany, Mikołaj Styrczula, Wiktor Żołądź, Adrian Rakowski, Michał Gałecki, Oliver Janso, Damian Lepiarz, Michał Sobek, Wojciech Ustupski, Dawid Kędziora, zawodnik testowany