Sparing (4): Hutnik - ŁKS Łagów 3-2.

Dziś w samo południe Hutnik rozegrał na sztucznym boisku przy Ptaszyckiego czwartą grę kontrolną przed startem rundy wiosennej eWinner II ligi. Przeciwnikiem Biało-Błękitno-Niebieskich był trzecioligowiec z Łagowa. Duma Nowej Huty pokonała drużynę ŁKS-u 3-2.

Prowadzenie Hutnikowi dał Elorhan w ostatniej minucie pierwszej części spotkania. Brazylijczyk wzorcowo wykończył sytuacje sam na sam po świetnym podaniu Dominika Zawadzkiego. Na 2-0 podwyższył po zmianie stron Abdallah Hafez wykorzystując rzut karny podyktowany za przewinienie na Łukaszu Skrzypku.

Trzecią bramkę dla hutników strzelił zawodnik testowany po zagraniu Jakuba Wilczyńskiego. Gospodarze powinni strzelić jeszcze przynajmniej kilka goli, ale w decydujących momentach zawodziła ich skuteczność. W pierwszej połowie min. sytuacje oko w oko z bramkarzem gości przegrali Michał Kitliński i Mateusz Ozimek. W drugiej odsłonie dwukrotnie zawodnik testowany, a raz Wilczyński nie trafili w bramkę w dogodnych sytuacjach. Goście odpowiedzieli podopiecznym Krzysztofa Lipeckiego w ostatnim kwadransie kiedy to zdołali dwukrotnie wykorzystać gapiostwo obrony Hutnika.

Kolejny sparing Hutnik rozegra w sobotę 5 lutego z GKS-em Katowice na wyjeździe. Mecz odbędzie się przy ul. Alfreda 1 w Katowicach o godzinie 12:30.

Sparing (4)

Hutnik Kraków - ŁKS Łagów 3-2 (1-0)

45' Elorhan

54' Hafez (k)

59' testowany

75' Urbański

80' Jodar

Hutnik Kraków:

(I połowa) Arkadiusz Leszczyński - Adrian Basta, Daniel Hoyo-Kowalski, Sebastian Zalepa, Filip Becht, Mateusz Ozimek, Patryk Kieliś, Dominik Zawadzki, Krzysztof Świątek, Elorhan, Michał Kitliński

(II połowa) Bartłomiej Frasik - Szymon Stasik, Adrian Jurkowski, Tomasz Jaklik, Kacper Andrzejewski, Miłosz Drąg, Sławomir Chmiel, zawodnik testowany, Łukasz Skrzypek, Abdallah Hafez, Jakub Wilczyński

ŁKS Łagów:

(I połowa) Michał Nowak - Piotr Rogala, Dani Jodar, Piotr Cichocki, Damian Urban, Aleksander Waniek, Adam Imiela, Michał Mydlarz, Jakub Cukrowski, Artur Piróg, zawodnik testowany (23 Szymon Hajduk)

(II połowa) Hubert Banach - Jakub Mamełka, Miłosz Gierczak, Maciej Urbański, Damian Urban, Dani Jodar, Szymon Hajduk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany