Sparing 4: Hutnik - Polonia Bytom 1-1

Piłkarze Hutnika rozegrali dziś ostatnią grę kontrolną przed startem sezonu 2021/2022 eWinner II ligi. Na Suchych Stawach zmierzyli się z drużyną Polonii Bytom. Spotkanie z trzecioligowcem zakończyło się remisem 1-1. Prowadzenie dla hutników w 71 min. ładnym, precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku uzyskał Dominik Zawadzki. Goście wyrównali szybko, bo już po sześciu minutach. Po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym Hutnika piłka trafiła do nie pilnowanego Krotofila, a ten mocnym strzałem umieścił ją w siatce obok interweniującego Arkadiusza Leszczyńskiego. Podopieczni Szymona Szydełki w przeciągu całego meczu stworzyli sobie jeszcze kilka innych, niezłych okazji bramkowych. W pierwszej połowie min. Tomasz Wojcinowicz (jego strzał głową obronił Kamiński), Abdallah Hafez (po uporaniu się z kilkoma przeciwnikami nieznacznie chybił) i Michał Stasz (będąc niepilnowany na 7m. od bramki główkował za wysoko), po zmianie stron Michał Kitliński (strzelił zbyt słabo by zaskoczyć Gniełka), Zawadzki (bramkarz gości z wielkim trudem odbił jego mierzone po dalszym słupku uderzenie na róg), Hoyo-Kowalski (jego strzał głową golkiper bytomian zdołał sparować na poprzeczkę, po czym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole). Po spotkaniu trener  Szydełko był raczej zadowolony z postawy swoich podopiecznych: - Jestem częściowo zadowolony z gry mojej drużyny w tym sparingu. Był to wartościowy sprawdzian z którego na pewno wyciągniemy wartościowe wnioski. Jest jeszcze trochę pracy przed nami, postaramy się aby na inaugurację wszystko było już poukładane tak jak to sobie założyliśmy.

Sparing 4

Hutnik Kraków - Polonia Bytom 1-1 (0-0)

71' Zawadzki

77' Krotofil

Hutnik (I połowa): Bartłomiej Frasik - Łukasz Kędziora, Tomasz Wojcinowicz, Daniel Hoyo-Kowalski - Michał Stasz, Mateusz Gajda, Javier Bernal, Piotr Zmorzyński - Abdallah Hafez, Kamil Sobala, Krzysztof Świątek

Hutnik (II połowa): Arkadiusz Leszczyński - Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Daniel Hoyo-Kowalski (79 Igor Tarała) - Sławomir Chmiel, Miłosz Drąg, Tomasz Jaklik, Bartosz Tetych - Patryk Kieliś, Michał Kitliński, Dominik Zawadzki