Sparing (3): Stal Rzeszów - Hutnik 4-3.

Dziś w Woli Chorzelowskiej Hutnik rozegrał trzecią grę kontrolna w czasie przygotowań do rundy wiosennej eWinner II ligi. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Lipeckiego była rzeszowska Stal. Spotkanie odbyło się w rzadko spotykanej formule czasowej 4x30 minut i zakończyło się zwycięstwem 4-3 lidera drugoligowych rozgrywek.

Spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, ale to gospodarze tego meczu byli skuteczniejsi, strzelili jedną bramkę więcej od hutników i zeszli z boiska jako zwycięzcy. Wynik spotkania w 26 minucie otworzył Jakub Wilczyński. Z lewej flanki piłkę w pole karne wprost do Wilczyńskiego posłał Jakub Lis. Napastnik Dumy Nowej Huty opanował futbolówkę, po czym posłał ja obok interweniującego Kaczorowskiego. Stal wyrównała w 37 minucie za sprawą Małeckiego. Pięć minut później Hutnik ponownie wyszedł na prowadzenie. Sławomir Chmiel przejął piłkę na połowie przeciwników, pomkną, mijając kolejnych rywali, wystawił futbolówkę Krzysztofowi Świątkowi, a ten bez najmniejszego problemu skierował ją do siatki. W 50 minucie nastąpiło wyrównanie, tym razem bramkę dla Stali zdobył Prokić. Czternaście minut po rozpoczęciu trzeciej kwarty to rzeszowianie po bramce Maciejewskiego wyszli na prowadzenie. Kolejny remis w tym meczu był dziełem Michała Kitlińskiego. "Kitek" skorzystał z niefrasobliwości jednego z defensorów, pognał od połowy boiska na bramkę Bieszczada i doprowadził do wyrównania. W 106 minucie padła ostatnia bramka w tym spotkaniu. Piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Hutnika zatrzepotała w siatce Arkadiusza Leszczyńskiego.

Testowany w spotkaniu Sebastian Zalepa zaprezentował się na tyle dobrze że po sparingu został zakontraktowany przez Dumę Nowej Huty. Pozostali aspirujący do gry przy Ptaszyckiego zawodnicy również wypadli solidnie. Ich przyszłość odnośnie gry na Suchych Stawach wyjaśni się w najbliższych dniach.

Sparing (3)

Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 4-2 (0-1,2-2,3-3)

26' Wilczyński

37' Małecki

42' Świątek

50' Prokić

74' Maciejewski

88; Kitliński

106' sam.

Stal Rzeszów:

(I i II kwarta) Wiktor Kaczorowski - Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki - Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski - Damian Michalik, Patryk Małecki, Andreja Prokić

(III i IV kwarta) Gerard Bieszczad - Franciszek Polowiec, Krystian Wrona, Sławomir Szeliga, Igor Ławrynowicz - Marcel Kotwica, Kacper Piątek, Jakub Szczypek - Rafał Maciejewski, Kacper Sadłocha, Bartosz Snopczyński

Hutnik Kraków:

(I i II kwarta) Bartłomiej Frasik - Szymon Stasik, Sebastian Zalepa, Adrian Jurkowski (45 Daniel Hoyo-Kowalski), Jarosław Lis, Miłosz Drąg (45 Kacper Andrzejewski), Dominik Zawadzki (45 Patryk Kieliś), Elorhan, Sławomir Chmiel, Krzysztof Świątek, Jakub Wilczyński

(III i IV kwarta) Arkadiusz Leszczyński - Mateusz Jarzynka, Tomasz Jaklik, Daniel Hoyo-Kowalski (91 Mateusz Gajda), Filip Becht, Kacper Andrzejewski, Patryk Kieliś (91 Krystian Lelek), Filip Handzlik, Łukasz Skrzypek, Michał Kitliński, Mateusz Ozimek