Sparing (1): Porażka z Garbarnią.

Dziś o 11 na Suchych Stawach Hutnik rozegrał pierwszą grę kontrolną przed startem sezonu 2022/2023. Wiele wskazuje że będzie to również ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek eWinner II ligi.

Hutnik przegrał z Garbarnią 1-2, choć wynik mógłby być bardziej korzystny dla Biało-Błękitno-Niebieskich gdyby wykorzystali swoje okazje. Na prowadzenie Dumę Nowej Huty w 19 minucie spotkania wyprowadził Krzysztof Świątek. Kapitan Hutnika wykorzystał świetne podanie jednego z testowanych w dzisiejszym meczu zawodników. Do wyrównania goście doprowadzili na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy korzystając z niefrasobliwości hutników w defensywie, a na listę strzelców wpisał się Żak. Zwycięskiego gola dla Garbarni w 85 minucie strzelił Kuczera z rzutu karnego.

Za tydzień, w sobotę 16 lipca, o godzinie 17 Hutnik zainauguruje rozgrywki eWinner II ligi mierząc się z Lechem II Poznań.

sparing (1)

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 1-2 (1-1)

19' Świątek

42' Żak

85' Kuczera

Hutnik:

I połowa: Leszczyński - Jurkowski, Andrzejewski, zawodnik testowany 1, Marcinkowski, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, Serafin, Świątek, zawodnik testowany 5

II połowa: Szewczyk - zawodnik testowany 6, zawodnik testowany 7, Zarzycki, zawodnik testowany 8 (70. Madembo), Góralski, Drąg, Kieliś, Zawadzki, Lelek, Handzlik