Sparing 1: Hutnik - Podhale 3-2

Po tygodniu ciężkiej pracy piłkarze Hutnika wybiegli dziś na boisko by rozegrać grę kontrolną z drużyną Podhala. W pierwszym sparingu przed sezonem 2021/22 podopieczni Szymona Szydełki pokonali gości z Nowego Targu 3-2. Na prowadzenie Hutników w 40 minucie spotkania strzałem głową wyprowadził Tomasz Wojcinowicz, wykorzystując dokładne zgranie Mateusza Gajdy. Na 2-0 10 min. po przerwie z podyktowanego za faul na Kamilu Sobali rzutu karnego podwyższył Piotr Stawarczyk. Kontaktowego gola dla nowotarżan zdobył w 58min. Filip Handzlik. Do remisu doprowadził Surmiak w 70min. Wynik spotkania minutę później ustalił "soczystym" uderzeniem z szesnastki Patryk Kieliś, finalizując ładną dwójkową akcję Sobali z Javierem Bernalem. W Hutniku zabrakło dziś Krzysztofa Świątka i Miłosza Drąga, zagrali natomiast nowo pozyskani Dominik Zawadzki, Bartłomiej Frasik i Igor Tarała. Wystąpił również trenujący na Suchych Stawach Daniel Hoyo-Kowalski, oraz czterech zawodników testowanych. Następny sparing Hutnik rozegra w środę, w Woli Chorzelowskiej z Widzewem Łódź.

Sparing 1

Hutnik Kraków - Podhale Nowy Targ 3-2 (1-0)

40' Wojcinowicz

55' Stawarczyk (k)

58' Handzlik

70' Surmiak

71' Kieliś

Hutnik:

1 połowa: Arkadiusz Leszczyński - Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Daniel Hoyo-Kowalski, Maciej Żądło (zawodnik testowany 1), Tomasz Jaklik, Mateusz Gajda (Igor Tarała), Abdallah Hafez, Dominik Zawadzki, Piotr Zmorzyński (Bartosz Tetych), Michał Kitliński

2 połowa: Bartłomiej Frasik - zawodnik testowany 2, Piotr Stawarczyk (zawodnik testowany 4), Michał Wróbel, zawodnik testowany 3, Bartosz Tetych (Jakub Marcinkowski), Patryk Kieliś, Igor Tarała (Mikołaj Styrczula), Javier Bernal, Krystian Lelek, Kamil Sobala