Sparing (1): Hutnik - Garbarnia 4-3.

Ostre strzelanie urządzili dziś sobie hutnicy z garbarzami na Suchych Stawach. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego zwyciężyli w pierwszej, zimowej grze kontrolnej Garbarnię 4-3. Mecz trwał 105 minut i był podzielony na dwie nierówne części, trwające odpowiednio 45 i 60 minut.

Pierwszą bramkę w tym meczu strzelili goście. W 35 minucie Bartłomiej Frasik dał się zaskoczyć Dudzie strzałem z dystansu. Minutę później było już 2-0 dla przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się Klec. Hutnicy złapali kontakt na sześć minut przed końcem pierwszej połowy. Jakub Wilczyński ubiegł golkipera Garbarni i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę, trzecią bramkę dla brązowych uzyskał Feliks.

W 49 minucie Michał Kitliński popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego i gospodarze ponownie złapali kontakt. Po kolejnych 9 minutach był już remis 3-3. Na solową akcję zdecydował się Mateusz Ozimek, minął dwóch przeciwników, po czym umieścił futbolówkę w dalszym rogu bramki gości. Decydującą o zwycięstwie Hutnika bramkę strzelił w 96 minucie testowany Brazylijczyk.

Kolejny sparing Hutnik rozegra za tydzień z Resovią. Trwają ustalenia pomiędzy stronami odnośnie miejsca i godziny rozgrywania meczu.

Sparing (1)

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 4-3 (1-3)

'35 Duda

'36 Klec

39' Wilczyński

'45 Feliks

49' Kitliński

58' Ozimek

96' testowany

Hutnik:

I połowa: Frasik - Stasik, Leśniak, Ogrodowski, Kura - Kieliś, Drąg, Świątek, Zawadzki - Kitliński, Wilczyński

II połowa: Leszczyński - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Ogrodowski (60. Leśniak), Kura (60. testowany) - Kieliś (60. Gajda), Andrzejewski, Handzlik, Ozimek - Chmiel, Kitliński (60. Lelek)

Garbarnia:
I połowa: zawodnik testowany – Purcha, Bartków (35′ Niedzielski), Kardas, Bentkowski – Słomka, M. Duda, Kuczak (30′ zawodnik testowany), Malik, Feliks – Klec
II połowa: zawodnik testowany – Purcha (75′ K. Duda), Banach (90′ Ciuruś), Nakrošius, Morys, Rogoziński (90′ Niedzielski), Szywacz, zawodnik testowany (75′ zawodnik testowany), Gołąb (75′ Derenda), Marszalik, Kuczera