Rusza Plebiscyt MZPN na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023

Wystartował XXIX Plebiscyt MZPN na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2023. W gronie nominowanych znaleźli się również przedstawiciele naszego Klubu. Kapituła plebiscytu wręczy nagrody w kategoriach piłkarka roku, talent wśród piłkarek, trenera drużyny kobiecej, najlepszy piłkarz lig regionalnych (od IV ligi) i trener wychowawca młodzieży. Na piłkarza roku, trenera roku i młodzieżowca roku głosują już internauci. I tam właśnie znajdziecie naszych kandydatów:

Piłkarz Roku:

Patryk Kieliśrocznik 2000. Pomocnik, stawiający pierwsze kroki w Zielonkach. Ale od czterech sezonów kojarzony z Hutnikiem. Stanowi ważne ogniwo drużyny, która w połowie ubiegłego roku zajęła bezpieczne miejsce w drugoligowej rywalizacji, zaś jesienią potwierdzająca wysokie aspiracje. Na razie zajmowane 6. miejsce to szansa gry w barażach o awans, lecz Suche Stawy marzą, aby Hutnik poszedł jeszcze dalej i skutecznie zagrał o pełną pulę.

Krzysztof Świątek - rocznik 1987. Pomocnik bezapelacyjnie kojarzony z Suchymi Stawami. Czuje się z nimi związany „od zawsze”, dawne i zarazem krótkie pobyty w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Puszczy Niepołomice i Szreniawie Nowy Wiśnicz należy traktować w kategoriach incydentalnych. Potrafi zdyskontować olbrzymie doświadczenie, skorzystać z niebanalnych umiejętności i być filarem mentalnym Hutnika. Jest jego autentycznym liderem, co udowodnił również w ubiegłym roku. M.in. ustrzeleniem dubletu w wygranym meczu z Radunią Stężyca.

 

Trener Roku:

Bartłomiej Boblaw klubie z Suchych Stawów od 6 października 2022r. Wcześniej asystent m.in.: Radoslava Latala, Piotra Mandrysza i Tomasza Fornalika w Bruk-Bet, GKS-ie Katowice i Tychy oraz Zagłębiu Sosnowiec. Kiedy obejmował zespół ten szorował o dno tabeli 2. ligi. Jesienią drużyna została mocno przebudowana. I-ligowe ambicje powracają.

 

Młodzieżowiec Roku:

Krystian Leleknapastnik, ur. 22.01.2003. Zaczynał w ekipie AP 21, potem terminował w Podgórzu, by zimą 2020 trafić na Suche Stawy. Młodzian czyni systematyczne postępy. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu wystąpił we wszystkich 19 meczach ligowych (plus 1 w Pucharze Polski), zdobywając 3 gole. Grał zarówno w ataku jak i w pomocy imponując nie tylko warunkami fizycznymi (185 cm wzrostu), ale i zmysłem do gry kombinacyjnej.

 

Link do plebiscytu znajdziecie TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do głosowania na Hutników!

Wstecz