Raz, dwa, tri… Malcziki!

Cytując Kazika Staszewskiego: “Moi koledzy ścigają ze mną się, bo do wyścigu każden gotów jest”. Kolegów mamy siedemnastu, a wyścig zaczyna się już dziś. Wysunięcie się na czoło już na początku jest bardzo ważne; pamiętajmy jednak, że to nie sprint, a maraton.


Pierwszym jego etapem będzie dzisiejsze spotkanie ze Skrą Częstochowa. Zmierzymy się z klubem o bardzo długiej i bogatej historii - za dwa lata będzie bowiem świętować stulecie istnienia. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła dwa sezony, 1946 i 1947. 


Kibice 2.Ligi doskonale pamiętają mecz Garbarnia - Skra z 12 czerwca 2021 roku. Było to spotkanie bezpośrednio decydujące o awansie do baraży o I Ligę, Garbarnia musiała to spotkanie wygrać, Skrze wystarczył remis. Drużyna z Częstochowy prowadziła już 3:1, Garbarnia zdołała wyrównać stan meczu, a później odzyskać prowadzenie na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W trzeciej minucie doliczonego czasu sędzia przyznał rzut karny dla Skry. Kamil Wojtyra pokonał Aleksandra Kozioła, a Skra cieszyła się z awansu do baraży. Pokonali w nich wyżej notowanych rywali, Chojniczankę i KKS Kalisz, i po raz pierwszy od 69 lat awansowała na drugi szczebel rozgrywkowy. 


W minionym sezonie drużyna z Częstochowy zajęła 16. miejsce w Fortuna 1 Lidze, co zakończyło się spadkiem. Mimo tego trener Konrad Gerega wciąż cieszy się zaufaniem zarządu, pracuje bowiem w klubie nieprzerwanie od maja 2021 roku. Warto również zaznaczyć, że bramkarzem Skry jest znany z występów w Pogoni Szczecin Jakub Bursztyn.


Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Kornel Paszkiewicz z Kątów Wrocławskich, a na liniach pomagać mu będą Krzysztof Stępień i Jacek Babiarz. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Aleksander Kozieł. 


Transmisja z sobotniego spotkania przeprowadzona będzie na platformie WP Pilot. Relacja będzie dostępna po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 3 dni, 30 dni lub rok).


Aby wykupić pakiet kliknij TUTAJ. Dzięki temu część dochodu z transakcji trafi do naszego Klubu! 


Zachęcamy wszystkich do kibicowania biało-błękitno-niebieskim. Hutniku, wygraj dla nas ten mecz!


1. kolejka e-Winner 2 ligi

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa

22.07.2023 (sobota) godzina 17:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków 


Obsada sędziowska: Kornel Paszkiewicz (sędzia główny), Krzysztof Stępień, Jacek Babiarz (sędziowie asystenci) i Aleksander Kozieł (sędzia techniczny).

 

Wstecz