Puchar Polski (RW): Postawili się mocno pierwszoligowcowi.

Wczoraj w Chojnicach piłkarze Hutnika rywalizowali w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza mocno się postawili pierwszoligowcowi ulegając dopiero po dogrywce 1-3.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu zakończyła się bezbramkowo. Przed przerwą stroną dominującą na boisku była Duma Nowej Huty, choć nie potrafiła tego udokumentować bramką. Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę, a mimo to Hutnicy wyszli na prowadzenie w 60 minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Serafina na gola celną główką zamienił Patryk Nowakowski. Chojniczanie zmuszeni byli od tego momentu do jeszcze większej ofensywy. Sztuka ta im się udała na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Do dogrywki sprytnym strzałem pomiędzy nogami Kacpra Szewczyka doprowadził Wolsztyński. Ten sam zawodnik już w dogrywce wyprowadził drużynę z Grodu Tura na prowadzenie. Wynik spotkania w 114 minucie na 3-1 dla miejscowych ustalił Kasperowicz. Hutnicy pożegnali się z rozgrywkami PP, niemniej należą się im duże brawa za postawę na boisku.