Przed nami Hutnicze Derby

A więc Hutnicze Derby. Na Suche Stawy przyjeżdża drużyna z podobnym rodowodem - Stal Stalowa Wola. W poprzedniej rundzie ze Stalowej Woli wyjechaliśmy bez punktów. Tym razem, jak zwykle, mamy nadzieję na wygraną.

Stal obchodziła w zeszłym roku 85-lecie działalności, są więc dość starym i zasłużonym klubem z szeroką i oddaną bazą kibiców. Do ich największych lokalnych rywali należą Siarka Tarnobrzeg i Wisła Sandomierz. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła łącznie cztery sezony, z czego w trzech miała okazję rywalizować z Dumą Nowej Huty. Znani piłkarze, którzy bronili barw popularnej Stalówki to m.in. obecny trener Cracovii Jacek Zieliński, znany z Ekstraklasy Robert Dadok, obrońca Stali Mielec Krystian Getinger, legenda Górnika Zabrze Prejouce Nakoulma, czy kuzyn Artura Boruca - Herbert Boruc.

Na pewno będziemy musieli mieć na uwadze duet Imiela-Klisiewicz. Sami dobitnie się o tym przekonaliśmy w poprzedniej rundzie - to oni trafiali do naszej siatki. Z prawej strony na pewno szarpać próbował będzie Jakub Kowalski. Na pewno należy też mieć na uwadze Sebastiana Strózika. Jego szybkość i ekstraklasowe doświadczenie na pewno może nam przysporzyć problemów.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Albert Różycki z Łodzi, a na liniach pomagać mu będą Jacek Babiarz i Marek Witoń. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Mikołaj Kujawski. 

Transmisja z poniedziałkowego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

25. kolejka 2.Ligi

Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola

24.03.2024 (niedziela) godzina 12:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Albert Różycki (sędzia główny), Michał Gogolewski, Jakub Szkutnik (sędziowie asystenci) i Piotr Chojnacki (sędzia techniczny).

Wstecz