PP: Rezerwa odpada z pucharu.

Druga drużyna Hutnika przegrała dziś przy Chałupnika w V rundzie Pucharu Polski na szczeblu Rejonu Kraków i odpadła z dalszej rywalizacji w tych rozgrywkach. Rezerwa Dumy Nowej Huty musiała uznać wyższość rezerwy Wieczystej.

Po ciekawej pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0. Bramkę dla Wieczystej strzelił Kalemba wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rogu. Przed przerwą świetnych okazji dla Hutnika nie wykorzystali Gor Sargsyan i Jakub Marcinkowski. Obaj w doskonałych sytuacjach nie trafili w bramkę rywala. Wyrównanie hutnikom dał dziesięć minut po przerwie Mikołaj Styrczula. Pomocnik Hutnika uprzedził obrońców i precyzyjnym strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce miejscowych. Asystę przy golu Styrczuli zanotował Sławomir Chmiel. Na prowadzenie podopiecznych Przemysława Antoniaka wyprowadził w 75 minucie Marcinkowski. Chmiel zagrał do Mikołaja Sąsiadka, a ten posłał precyzyjną wrzutkę na dalszy słupek, wprost na głowę popularnego "Marcina", który nie miał już najmniejszych problemów z ulokowaniem jej w siatce. Radość hutników nie trwała zbyt długo. Pięć minut później do wyrównania stanu rywalizacji doprowadził Banachowicz, a po kolejnej minucie ten sam zawodnik ustalił wynik na 3-2 dla gospodarzy. W ostatniej akcji wyrównać mógł jeszcze Arkadiusz Kaczyński, ale jego uderzenie z kilku metrów minimalnie minęło poprzeczkę. Wieczysta mecz kończyła w dziewiątkę, za dwie żółte kartki boisko musieli opuścić Kwiecień i Banachowicz. Po stronie gospodarzy mogliśmy oglądać w tym meczu min. dobrze znanych na Suchych Stawach Marcina Makucha, Dariusza Gawęckiego, Huberta Pachowicza, czy Piotra Madejskiego.