Kurz w Hali Suche Stawy powoli opada, podobnie jak emocje po wczorajszej gali upamiętniającej znakomitych trenerów Hutnika - Stefana i Krzysztofa Skałkę. Formuła boksu olimpijskiego sprawiła, że w bez mała 6 godzin mogliśmy obejrzeć aż 20 walk w wielu kategoriach wiekowych i wagowych.


Fani boksu nie mogli narzekać na brak emocji. Wydarzenie otworzyła pokazowa walka najmłodszych adeptów boksu - reprezentujący barwy Hutnika Max Seweryn starł się z Gracjanem Sałatą z Rybnika. Obydwaj zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe puchary i nagrody.


W kolejnych walkach mogliśmy oglądać między innymi Kacpra Aleksiejewicza, Marka Harmaka, Tigrana Petrosiana czy Bartka Wypchała. W ringu nie zabrakło również pań - tuż przed walką wieczoru mogliśmy oglądać walkę naszej Julii Chudy z Kamilą Wachal z Opola, z której zwycięsko wyszła ta druga. 


Walką wieczoru było zapowiadane wcześniej starcie Bartka Wypchała z Mateuszem Kowalczykiem, w którym jednogłośnie zwyciężył nasz reprezentant! Nie zabrakło szybkich ciosów i efektownych knockdownów. 


W trakcie gali mogliśmy również obserwować występ artystyczny - znana jako Lena the Violinist Magda Warmińska uświetniła pierwszy Memoriał Stefana i Krzysztofa Skałki nowoczesnym podejściem do klasycznego instrumentu. Elektryczne skrzypce, dynamiczne utwory i ciekawy podkład - to nam się podoba!


Wydarzenie to było kolejnym krokiem w stronę umocnienia Hutnika na bokserskiej mapie Polski. Przypomnijmy, że bokserska sekcja Dumy Nowej Huty została reaktywowana w 2019 roku po 33-letniej przerwie. W przeszłości bokserzy z Suchych Stawów mogli pochwalić się wieloma medalami mistrzostw Polski i Europy, a także medalami olimpijskimi.


Całość Memoriału można obejrzeć TUTAJ.


Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym partnerom, w szczególności Gminie Miejskiej Kraków oraz Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Patronat nad Memoriałem objął Małopolski Związek Bokserski.


Szczególne podziękowania należą się kibicom, zarówno tym obecnym na Hali jak i śledzących zmagania bokserów w Internecie. Do zobaczenia na kolejnych bokserskich imprezach!

 

 

 

Wstecz