Portugalski Pro Football Camp, 15-19 lipca 2024

Pro Futbol Camp zbliża się wielkimi krokami! Obóz szkoleniowy przeznaczony dla chłopców w wieku 8-12 lat odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2024 na obiektach naszego klubu, a już teraz śmiało można powiedzieć, że to wyjątkowe wydarzenie. Świetni trenerzy: słynny Hilton (strzegący niegdyś bramki FC Porto), Ricardo Suico czy Carlos Andre, idealna infrastruktura, szkolenie według wysokich, europejskich wzorców i mnóstwo dobrej zabawy – to wszystko przy współpracy z Akademią Piłkarską Hutnika Kraków.

Pro Football Academy Portugal, Pro Futbol Events oraz Akademia Piłkarska Hutnika Kraków mają przyjemność zaprosić wszystkich młodych graczy na nie lada wydarzenie, podczas którego korzystać będzie można z wiedzy i doświadczenia trenerów prosto ze słonecznego Półwyspu Iberyjskiego. Na obiektach przy ulicy Ptaszyckiego już wkrótce, bo 15 lipca rozpocznie się PORTUGALSKI CAMP PIŁKARSKI, skierowany do zawodników w wieku 8-12 lat.

Dlaczego warto wziąć udział? Pro Football Camp to zacny projekt, którego główną ideą jest szkolenie piłkarskie według ściśle określonych, przetestowanych i przynoszących efekty, najlepszych wzorców. Dodatkowo wszystko odbywa się we współpracy z jednym z najlepszych ośrodków futbolowego nauczania w Polsce, wyróżnioną złotą gwiazdką PZPN, naszą akademią.

-  Porozumieliśmy się z Akademią Hutnika ze względu na wspólne idee i wartości, jakie przyświecają trenerom z Portugalii oraz tym z  „Suchych Stawów”. Nadarza się niepowtarzalna szansa i okazja poznać filozofię piłkarską z kraju, który w 2016 roku został mistrzem Europy, kraju, z którego pochodzi wielu wybitnych graczy: Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva, Leao, Bruno Fernandez, Pepe, Cancelo i inni. Podobnie zresztą, jak trenerów: Mourinho, Villas Boas, Fernando Santos – mówi Sebastian Łuszczek, współorganizator eventu, właściciel całej organizacji „Bielik Cup”.

ProCamp

Dla bramkarzy i zawodników z pola – jest się od kogo uczyć

Co cechuje Portugalski Camp Piłkarski? Jego kompleksowość. Obóz przeznaczony jest zarówno dla zawodników z pola, jak i dla bramkarzy, a prawdziwą „wisienką na torcie” są postacie od których będzie można czerpać wiedzę związaną z piłkarskim rzemiosłem. Oprócz trenerów Akademii Piłkarskiej Hutnika Kraków, zajęcia prowadzić będą Portugalczycy: Carlos Andre (zawodnik między innymi SC Braga, Gil Vicente czy angielskiego Walsall), Ricardo Suico (grał choćby w SC Beira-Mar) i uwaga, uwaga... były reprezentant Brazylii, utytułowany piłkarz FC Porto, Helton Da Silva Arrunda.

- Helton da Silva Arruda to były bramkarz reprezentacji Brazylii. Siedem razy wygrał ligę w Portugalii z FC Porto, triumfował w Lidze Europy w 2011 roku, a jego zespół naszpikowana był wówczas gwiazdami. Hulk, Falcao, Moutinho, Otamendi, Guarin, James Rodriguez, trenerem był nie kto inny, jak Andre Villas Boas. Rozegrał ponad 300 spotkań w seniorskim futbolu z najwyższej klasy rozgrywkowej Portugalii, czterokrotnie podnosił puchar kraju czy sześć razy superpuchar. Dwukrotnie został wybierany najlepszym bramkarzem ligi rozgrywek. Te wszystkie sukcesy odniósł jako wspaniały człowiek, który po zakończeniu czynnej kariery pozostał przy piłce, przekazując swoją wiedzę najmłodszym adeptom sztuki bramkarskiej – dodaje Łuszczek.

Jako ciekawostkę możemy przytoczyć fakt, że obecnie Helton jest ekspertem na Mistrzostwa Europy w Portugalskiej TV, a tuż zaraz po finale przyleci do nas, do Krakowa.

Wiedza, którą mogą przekazać tak znamienici trenerzy może zaprocentować w przyszłości!

Jak obóz wygląda w praktyce?

Zawodnicy trenują w małych grupach, a największy nacisk kładziony jest na zajęcia ogólnorozwojowe oraz na naukę techniki. Dwa treningi dziennie, dużo piłki, świetna zabawa i możliwość podnoszenia swoich umiejętności. W cenę obozu wliczone jest wyżywienie, sprzęt, opieka medyczna, ubezpieczenie oraz drobne upominki. Ale czy to wszystko oczywiście, że nie!

- Każdy uczestnik Campu otrzyma certyfikat z podpisami trenerów oraz strój firmy Joma, a dwóch najlepszych zawodników otrzyma zaproszenie do uczestnictwa w treningach portugalskiej szkółki przez trzy tygodnie. Reszta uczestników dostanie 40% zniżki na taką sposobność – kończy Sebastian Łuszczek.

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PORTUGALSKIEGO CAMPU 2024 DOSTĘPNE SĄ W TYM MIEJSCU: KLIK.

Kontakt i szczegółowe informacje pod numerami telefonów: 576 100 560 oraz 661 804 109. 

Wstecz