Podtrzymajmy passę

Granie na jesień rozpoczęliśmy bardzo dobrze, pora tak samo ją zakończyć. Ostatni mecz w tym roku to wyjazdowe spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin. Z rezerwami, z którymi zremisowaliśmy w sierpniu 1:1, i nad którymi mamy pięć punktów przewagi. Ewentualna wygrana pozwoli nam przezimować na miejscy barażowym.

Zagłębie Lubin jest klubem o bogatej tradycji. Założone w 1945 r. jako Zawisza Lubin jest dwukrotnym mistrzem Polski i trzykrotnym finalistą Pucharu Polski. Klub zajmuje 10. miejsce w tabeli wszechczasów Ekstraklasy.

Drużyna rezerw została reaktywowana w sezonie 2013/14. Od tamtej pory występowała w III i IV lidze, awansując na trzeci poziom rozgrywkowy w 2022 r. Zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie. Ich poprzednie ligowe spotkanie to porażka 1:3 z wiceliderem, KKS-em Kalisz.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Paweł Horożaniecki z Żar, a na liniach pomagać mu będą Marcin Czerwiński i Paweł Jakowiec. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Krystian Stenzinger.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

18. kolejka 2.Ligi
Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków
02.12.2023 (sobota), godzina 13:00
Stadion Zagłębia Lubin, ul. Marii Skłodowskiej Curie 98, Lubin

Obsada sędziowska: Paweł Horożaniecki (sędzia główny), Marcin Czerwiński, Paweł Jakowiec (sędziowie asystenci) i Krystian Stenzinger (sędzia techniczny).

Wstecz