Początek długiej drogi

W naszym cyklu cofaliśmy się już do dawnych czasów, kiedy Hutnik na najwyższym szczeblu rywalizował z czołowymi drużynami w Polsce. Teraz pora na nieco krótszą podróż – do sezonu 2011/12 i pierwszego sukcesu po reaktywacji klubu za sprawą Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010. Jak wyglądała nasza droga po awans?

W zespole z Suchych Stawów występowali wówczas między innymi Norbert Jasowicz, Michał Guja czy... Krzysztof Świątek! Zapraszamy na krótkie przypomnienie.

Złe miłego początki. Ligowe zmagania rozpoczęły się dla nas kiepsko, bo od zasłużonej porażki w Kleczy Dolnej. Zimny prysznic podziałał orzeźwiająco. „Chłopcy Hutnicy” odnotowali pięć zwycięstw z rzędu, a smaku porażki doznali dopiero w dziesiątej kolejce. Po niej z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Krzysztof Przytuła, a jego miejsce zajął Andrzej Paszkiewicz, wcześniej trener juniorów. Na dzień dobry Hutnik przegrał z Przeciszowią. A potem? Pełna dominacja. Do końca rundy sześć meczów i sześć zwycięstw – w tym między innymi 5:0 z KS Borek. Znalazło to oczywiście swoje odzwierciedlenie w tabeli, gdzie zadomowiliśmy się na samym szczycie.

Na wiosnę swoje mecze domowe musieliśmy rozgrywać na stadionie Grębałowianki, a to z uwagi na trwające prace remontowe przy „Suchych Stawach”. To jednak nie wpłynęło na dyspozycję naszych zawodników, którzy piłkarsko prezentowali się jeszcze lepiej niż jesienią. W całej rundzie przegrali tylko raz, a bramek strzelali aż nadto. 6:0 z Przeciszovią (rewanż za październikową porażkę), 6:2 z IKS Olkusz, 7:0 ze Spójnią Osiek-Zimnodół na wyjeździe – naszej ofensywy nie był w stanie zatrzymać nikt (83 bramki na koniec kampanii).

Sezon 2011/12 zakończyliśmy na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 76 punktów (15 przewagi nad drugim Orłem Balin). Tylko w ośmiu spotkaniach nie udało nam się zwyciężyć – cztery remisy i cztery porażki. Pełna dominacja, której efektem był upragniony awans do III Ligi.

***

Mecz po meczu:

Iskra Klecza Dolna 3:1 Hutnik

Hutnik 2:0 Orzeł Piaski Wielkie

Zieleńczanka Zielonki 0:3 Hutnik

Hutnik 2:1 MKS Trzebinia/Siersza

Hutnik 2:1 Spójnia Osiek-Zimnodół

Hutnik 3:1 Sokół Przytkowice

IKS Olkusz 0:0 Hutnik

Hutnik 1:1 Karpaty Siepraw

Lotnik Kryspinów 0:2 Hutnik

Hutnik 1:2 LKS Mogilany

Przeciszovia Przeciszów 3:1 Hutnik

Hutnik 3:1 Orzeł Balin

Niwa Nowa Wieś 1:2 Hutnik

Hutnik 5:0 KS Borek

Garbarz Zembrzyce 0:2 Hutnik

Hutnik 3:0 Halniak Maków Podhalański

Hutnik 2:1 Iskra Klecza Dolna

Orzeł Piaski Wielkie 2:2 Hutnik

Hutnik 4:2 Niwa Nowa Wieś

Orzeł Balin 1:0 Hutnik

Hutnik 2:1 Garbarz Zembrzyce

Hutnik 6:0 Przeciszovia Przeciszów

Hutnik 4:1 Zieleńczanka Zielonki

MKS Trzebinia/Siersza 2:2 Hutnik

Karpaty Siepraw 2:4 Hutnik

Hutnik 6:2 IKS Olkusz

Sokół Przytkowice 0:2 Hutnik

Spójnia Osiek-Zimnodół 0:7 Hutnik

Hutnik 2:1 Lotnik Kryspinów

KS Borek 1:2 Hutnik

Halniak Maków Podhalański 1:2 Hutnik

LKS Mogilany 0:3 Hutnik (walkower)

Wstecz