Po kolejne zwycięstwo!

Siedem punktów. Tyle właśnie dzieli nas od pierwszego miejsca w tabeli i tyle punktów przewagi mamy nad naszym najbliższym rywalem. Do miejsca dającego bezpośredni awans mamy jednak tylko trzy oczka straty. Nie jesteśmy jedyni - w czubie tabeli jest niezwykle ciasno. Wygrana w Elblągu na pewno przybliżyłaby nas do upragnionego awansu. Przypomnijmy, że do zdobycia w tym sezonie zostało maksymalnie 12 punktów, czas zatem zdobyć pierwsze trzy z nich.

Historia naszego najbliższego rywala jest dość zawiła. Jako datę założenia klubu przyjmuje się rok 1945. Wtedy to, po przejęciu miasta przez polską administrację, zaczęły tworzyć się w Elblągu różne drużyny sportowe, np. Syrena, Stocznia czy Olympia. W związku z odpływem lepszych zawodników do klubów z innych miast postanowiono 23 grudnia 1959 r. o połączeniu dwóch najlepszych klubów - Turbiny i Polonii, i utworzeniu jednej drużyny pod nazwą Olimpia. Największe sukcesy klubu przypadają na lata 80., kiedy to udało się na nieco dłużej zakotwiczyć na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Związkowi występowali na drugim poziomie rozgrywkowym łącznie przez 8 sezonów. Obecnie Olimpia zajmuje 12. miejsce w tabeli 2.Ligi z dorobkiem 38 punktów. Nasze poprzednie spotkanie zakończyło się jednobramkową wygraną Hutników po samobójczym golu Bartłomieja Mruka.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna w Internecie: na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

***

31. kolejka 2.Ligi

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków

04.05.2024 (sobota) godz. 17:00

Stadion Miejski w Elblągu, ul. Agrykola 8, Elbląg

Obsada sędziowska: Radosław Trochimiuk (sędzia główny), Marcin Adamski i Aleksandra Ulanowska (sędziowie asystenci), Dawid Deptuła (sędzia techniczny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstecz