Pierwszy mecz z "doppelpacka"

Czeka nas prawdziwa gratka - dwa domowe mecze z rzędu! W obydwu przypadkach zmierzymy się ze spadkowiczami. Na pierwszy ogień - Chojniczanka.

Chojniczanka powstała w 10 marca 1930 roku. Drużyna od razu została zarejestrowana w PZPN i zgłoszona do rozgrywek Klasy B, ówczesnego odpowiednika II ligi, gdzie rywalizowali m.in. z Bałtykiem Gdynia. Klub od niemal samego początku swojej historii, gra na tym samym obiekcie. Początkowo występował na położonym w lesie piaszczystym boisku, na stadion przeniósł się w 1932 roku. Położony przy ul. Mickiewicza 12 obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie chojnickiej starówki. 

Pierwsze skrzypce w drużynie z Kaszub już od wielu lat gra absolutna legenda tego klubu - Tomasz Mikołajczak. Strzelił w tym sezonie już 7 goli, żaden inny gracz Chojniczanki nie zdobył więcej niż jednego. Poza tym w Chojniczance występuje doskonale znany z ekstraklasowych boisk Ariel Borysiuk oraz reprezentant Wysp Owczych Andrias Edmundsson.

Z Chojniczanką mierzyliśmy się w ramach rozgrywek ligowych czterokrotnie - w sezonach 2020/21 i 2021/22. Nasz bilans to wygrana, remis i dwie porażki. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Piotr Szypuła z Kóz, a na liniach pomagać mu będą Wojciech Szczurek i Paweł Jałowiec. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Seweryn Kozub. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

11. kolejka e-Winner 2 ligi
Hutnik Kraków - Chojniczanka Chojnice
30.09.2023 (sobota), godzina 15:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. T. Ptaszyckiego 4, Kraków 

Obsada sędziowska: Piotr Szypuła (sędzia główny), Wojciech Szczurek, Paweł Jałowiec (sędziowie asystenci) i Seweryn Kozub (sędzia techniczny).

Wstecz